Oslabení Lvi U16 přehráli Rumunsko a vezou z ME sedmou příčku

Reprezentační kadeti obsadí na evropském šampionátu divize B sedmé místo. Svěřenci Jana Slowiaka zdolali v posledním utkání na turnaji v černohorské Podgorici Rumunsko 92:69 a po loňské čtvrté příčce skončí letos sedmí. Mladí Češi se dokázali lépe srovnat s virózou, která v závěru turnaje tým trápila a donutila snížit rotaci v pátečním duelu jen na šest hráčů. Tentokrát do hry naskočilo osm Lvů, kteří se od začátku rvali o výhru v posledním turnajovém utkání. První čtvrtiny byla vyrovnaná do stavu 10:10, než dali Češi osm bodů v řadě a dostali se do vedení, o které už nepřišli. Rumuni se sice drželi dalších deset minut na dostřel, ale pak jim utekl závěr první půle a krátce po přestávce i celý zápas. Češi lépe bránili i doskakovali a nevadil jim ani větší počet ztracených míčů. Postupně navyšovali své vedení až na 28 bodů a v závěru už mohli v poklidu dohrávat s bezpečným náskokem.

Matěj Žejdl (hráč ČR): "V posledním zápase o sedmé místo jsme nastoupili v oslabené sestavě. Hráli jsme jako tým a chtěli jsme vyhrát i pro naše spoluhráče, kteří s námi nemohli nastoupit do zápasu. Myslím si, že jsme předváděli dobrou hru a to se ukázalo i na celkovém skóre."

Česká republika – Rumunsko 92:69 (24:17; 49:35; 70:51)

Rytíř 19, Švec a Husták O. po 18, Žejdl a Husták A. po 10, Šafařík 9, Křivánek 8, Vrábel 0 – Somanescu 13, Grasu 11

TH: 20/10 – 18/11

Trojky: 10 – 4

Doskoky: 66 – 45

Zisky: 5 – 13

Ztráty: 21 – 8

Asistence: 21 – 10

Fauly: 15 – 17