Opalování, pak bouřka. Start Chance 3x3 Tour vyšel nejlépe týmu Tři a půl chlapa

Den jako na houpačce prožili milovníci basketbalu 3x3 při startu Chance 3x3 Tour 2020 v Kroměříži. Na tamním výstavišti Floria začala odložená tour, jenž se skládá celkem z devíti turnajů a celkem 36 týmů přivítalo dopoledne nádherné počasí, které se však k večeru změnilo v pořádnou bouřku, která zahnala basketbalisty pod střechu. Tam se nejvíc dařilo týmu Tři a půl chlapa, ještšě venku si výhru vybojovaly mezi ženami Hvězdice z Brna.

 

Na jednom ze čtyř kurtů se odehrál také první turnaj Dětské 3x3 Tour, kde se střetli mladí basketbalisté v kategoriích mix U13 a samostatně chlapci a U15. Na mladé basketbalisty čekaly také individuální soutěže ve střelbě trojek a šestek. V klasické hře slavily výhru celky Bouráci (Litomyšl) v mixech a Team spirit z Brna v U15.

 

Šestičlenné pole v ženské kategorii se rozdělilo do dvou skupin po třech a dva nejlepší celky vždy postoupily do semifinále. Do toho prošly týmy Kexíci, Hvězdice z Brna, Motokáry a Slávie OU. V dramatických semifinálových duelech, které oba skončily 13:11, se radovaly Hvězdice z Brna a Motokáry. Třetí místo pak díky odstoupení Slávistek připadlo Kexíkům v sestavě Tereza Motyčáková, Anna Rylichová, Klára Vojtíková a Natálie Rašková. Finále už mělo jasnější průběh, než semifinále a Motokáry ve složení Karolína Malečková, Beáta Adamcová, Lenka Šoukalová a Michaela Vacková nestačilo na Hvězdice z Brna 6:12. Za vítězný tým válčily Lucie a Kamila Hoškovi, Tereza Zítková a Tereza Vitulová.

 

V elitní mužské kategorii se do turnaje přihlásilo parádních 30 týmů, které byly rozděleny do osmi skupin po čtyřech a po třech. Dál šli vždy dva nejlepší. Většina z osmifinálových duelů pak skončila jednoznačně a drama tak přišlo až ve čtvrtfinále, které se už kvůli bouřce muselo uskutečnit pod střechou, a tedy v rozdílných podmínkách. Hladší cestu do semifinále měly celky Tři a půl chlapa a PRIEVIDZA MEFERESu&a, kteří se soupeři neměli větší potíže, další dva čtvrtfinálové souboje ale nabídly parádní rozuzlení.

 

Tým Bricklayers zvládl urvat zápas s ostravským týmem CBA33 až v koncovce 21:19, ještě vyrovnanější byl postup slovenského týmu LetnýVánokExpandeco nad Bricks, tento duel ovládli Slováci až 21:20. V semifinále o šanci na zlato dlouho bojovala Previdza, ale nakonec nestačila na Bricklayers 19:21, jako druzí šli do finale jasněji Tři a půl chlapa, když přehráli LetnýVánok 21:12. Třetí příčku pak po výsledku 21:9 získala Previdza hrající ve složení Matúš Mečiar, Jan Stehlík, Jozef Vojtek a Jakub Morkáň. Finále bylo docela jasnou záležitostí pro Tři a půl chlapa, kteří přehráli Bricklayers 19:10. Vítězové hráli v sestavě Martin Nábělek, František Váňa, Viktor Vašát a Vojtěch Růžek a zajistili si účastnické místo na finálovém turnaji v Praze 26. července. Poražení skončili Jakub Mička, Hanys Mička, Matouš Brůna a Petr Škvára.

 

Chance 3x3 Tour 2020 stejně jako Dětská Tour pokračuje za týden 20. června na výstavišti v Českých Budějovicích.

 

Aktuální informace včetně odkazů na přihlašování do turnajů najdete na webu 3x3.cbf.cz a Facebooku 3x3 Český basketbal.

 

Autor:
Reklama
Chance 3x3 Tour 24