Opakování v Českých Budějovicích. Znovu pod střechou a znovu VVA

Počasí zatím letošnímu ročníku Chance 3x3 Tour nepřeje, když oba hrací dny z větší části propršely. I napodruhé v Českých Budějovicích se ale zvládly odehrát všechny plánované zápasy, a tentokrát dokonce oproti Kroměříži i bez časového posunu, když organizátoři s nepřízní počasí počítali dopředu a od začátku programu se hrálo pod střechou. Prostory českobudějovického výstaviště nejvíc seděly celku Prievidza Meferesu&a, který vylepšil bronz z minulého víkendu.

 

Prakticky celou republiku od rána zkrápěl hustý déšť a hráči i fanoušci basketbalu 3x3 si tak rádi našli cestu pod střechu výstaviště v Českých Budějovicích. Program zde začal v deset hodin dopoledne, kdy odstartovaly zápasy mužského pavouka, později přišly na řadu také zápasy ženské kategorie a turnaj Dětské 3x3 Tour.

 

V rámci Dětské Tour se odehrál turnaj chlapců U15. V konkurenci pěti týmů se nejvíce dařilo týmu Tigers, kteří ovládli už základní skupinu a ve finále přehráli Shooters 9:4. Třetí skončili Týpci po výhře 9:4 nad Kaplickou Squadrou v zápase o bronz.

 

Desetičlenné pole ženského turnaje se rozdělilo do třech základních skupin, z nichž se postupovalo do čtvrtfinále, případně přímo do semifinále. Právě od nejlepší čtveřice to byly napínavé play off bitvy, když po dramatických soubojích do finále prošly celky Lost Talents a VVA. Třetí místo připadlo po duelu poražených semifinalistů týmu Torzo (Karolína Kuthanová, Lenka Šípová, Veronika Aulichová, Aneta Krobová), který přehrál savages 20:17. Finále pro sebe po další vyrovnané partii dokázaly zvrátit obhájkyně loňského vítězství z Českých Budějovic VVA, hrající tentokrát ve složení Pamela Effangová, Tereza Motyčáková, Gabriela Mervínská a Tereza Kracíková. VVA si ve finále poradily 21:19 s Lost Talents (Lucie Bolardtová, Hana Kolegarová, Julia Vydrová a Simona Fišerová), které s pozdějšími vítězkami prohrály už ve skupině.

 

Mužský turnaj dal šanci na výhru 28 týmům rozděleným do sedmi skupin, odkud se postupovalo do osmifinále. Ve skupině A kraloval od začátku reprezentační tým ČR Humpolec Bernard hrající s Ondřejem Dygrýnem, Romanem Zachrlou, Danielem Zachem a Vladimírem Sismilichem, hladké výhry si připisovali i Prague 3x3 nebo slovenská Preividza. Právě tuto trojici doplnil v semifinále tým Pod Pantoflem a snažil se zabojovat o stupně vítězů. Do finále ale po relativně hladkých výhrách prošli Humpolec a Previdza, třetí místo zbylo na Prague 3x3 hrající ve složení Roman Radovskii, Adam Urbánek, Martin Novák a Vojtěch Vejvar. Pragu 3x3 přehrálo Pod Pantoflem těsně 21:19. Také finále nabídlo parádní zápas a oba celky v něm měly blízko vítězství. Vítězný návrat na Chance 3x3 Tour se nakonec Humpolci nepovedl, když Prievidza Meferesu&a vylepšili třetí příčku z minulého týdne v Kroměříži a tentokrát slaví prvenství po výhře 19:17. Postup do finálového turnaje 26. července v Praze si tak vysloužila čtveřice Jan Stehlík, Jozef Vojtek, Martin Bílik a Jakub Mokráň.

 

Chance 3x3 Tour pokračuje příští sobotu turnajem v Hradci Králové.

Autor:
Reklama
Česko - Maďarsko