Olympijský sen zničily Maďarky

České basketbalistky 3x3 si olympijský turnaj v Paříži nakonec nezahrají. Ve čtvrtfinále kvalifikačního turnaje v maďarském Debrecenu nestačily Lvice na domácí celek 9:16 a s turnajem se loučí před branami postupové trojice. Čtveřice Kateřina Suchanová, Kateřina Galíčková, Alžběta Levínská a Anna Rylichová ale ukázala na startu sezóny 3x3 další posun kupředu.

Bylo jasné, že to nebude jednoduché čtvrtfinále. Maďarky hnal kupředu až po střechu zaplněný stadion vystavěný na hlavním náměstí v Debrecínu a při vypadnutí mužských kolegů v základní skupině byla ženská čtveřice jejich poslední nadějí. Češky začaly dobře a po dvou koších vedly, než se jejich ofenziva bohužel na více než pět minut zasekla a Maďarky tlačící míč pod koš na nejvyšší hráčku svého týmu Virág Kiss, otočily na 7:2. Lvice vykřesaly naději třemi body v řadě, pak byl ale bohužel přísný faul Rylichové už sedmý v zápase a Maďarky znovu odskočily na 11:5. Bojovný český tým ještě stáhl v poslední minutě na 9:12, ale pak už Lvice neskórovaly a maďarský celek dokončil české trápení dvoubodovým košem v poslední sekundě.

V nejdůležitějším zápase turnaje Češkám bohužel odešla střelba z dlouhé vzdálenosti, proměnily jen dvě z osmnácti pokusů za dva body. Suchanová byla nejlepší střelkyní Češek s pěti body, po dvou bodech přidaly Rylichová s Levínskou. Český tým potrápila Kiss osmi body a devíti doskoky.

Na olympijském turnaji si nakonec nezahrají ani Maďarky, které podlehly v bitvě o třetí místo Kanadě. Již dříve si v rámci turnaje v Debrecenu zajistily olympijskou účast Němky a Španělky.

Autor:
Reklama
Chance 3x3 Tour 24