O Final 4 rozhodne poslední duel

Basketbalistky ZVVZ USK Praha budou muset účast ve Final 4 Euroligy vybojovat až v rozhodujícím třetím čtvrtfinále proti italskému Schiu. Po těsné domácí výhře na soupeřky nestačily 56:69. Klíčový duel sezóny odehrají Pražanky v pátek doma na Královce.

Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové se duelem protrápily střelecky, šestapadesát bodů pro ně opravdu není zvykem ani v Eurolize. Domácí Schio se dostalo na koně sérií sedmi bodů na přelomu první a druhé čtvrtiny, na tu navázaly zlepšeným výkonem na obranné polovině a utekly do dvouciferného náskoku. Po přestávce se sice český tým zlepšil, zejména zásluhou Brionny Jones, která jako jediná hráčka svého týmu střílela s úspěšností přes 50 procent z pole a dotáhl se nejprve na osm a na začátku poslední čtvrtiny na devět bodů. Podobný obrat jako v Praze, kdy otočil USK dvanáctibodovou ztrátu, se ale tentokrát nepovedl a Schio si výhru pohlídalo klíčovými střelami v důležitých chvílích. Pražankám na slabou střelbu nepomohlo ani devatenáct útočných doskoků.

Brionna Jones přidala k 18 bodům i 17 doskoků, Alyssa Thomas zaznamenala double-double za 15 bodů a 14 doskoků. Nejlepší střelkyně z Prahy María Conde měla 13 bodů a 10 doskoků, ale trefila jen šest z dvaadvaceti střel. Vítězky táhla šestnáctibodová Sandrine Gruda, která také doskočila 14 míčů.