Nymburský obrat z říše snů přinesl zlato z MČR U17, smutní Ostrava. Bronz do Prostějova

V prvním zápase MČR kadetů do 17 let si Nymburk nedělal problémy s postupem do finále. GBA Sparta vzdorovala s devíti hráči domácímu vítězi základní části jen v první desetiminutovce. Pak se naplno projevila síla nymburského týmu, který po zbytek zápasu dovolil soupeři jen 26 bodů. Sparta marně hledala střelce, který by přesáhl hranici deseti nastřílených bodů. To v domácím celku se 21 body blýskl mládežnický reprezentant Kolář. Nymburk tam mohl na hřišti dát prostor všem hráčům a pošetřit síly na finále.

O druhém finalistovi rozhodl duel mezi Slezskou Ostravou a Prostějovem. Orli si postup na MČR uhráli až díky vítězství v pátém zápase play-off série s USK. A v nymburském semifinále trápili i Ostravu. Vždyť dvě minut před koncem snížili na rozdíl pěti bodů. Ostrava se ale po oddechovém času uklidnila a došla si pro finálovou účast. Prostějovu nepomohlo ani 12 úspěšných trojek. Ostrava zápas zlomila v podkošovém prostoru, kde na body vyhrála 28:10 a na doskoky 41:22.

02.05.2015 BA Nymburk - GBA Sparta Praha 73:37 (12:11; 37:20; 54:29)
02.05.2015 Orli Prostějov - BCM Slezská Ostrava 66:75 (22:19; 29:36; 55:59)

V zápase dvou poražených si náladu po sobotních neúspěších spravili prostějovští Orli. GBA Sparta ani nyní nepředvedla dobrý ofenzivní výkon, přesto se držela ve hře o bronz ještě na začátku poslední čtvrtiny. Prostějov ale po vyrovnaném prvním poločase začal po změně stran skóre postupně obracet a krůček po krůčku se přibližovat bronzové medaili. Spartu limitoval počet ztrát – 23, což je o 13 více než soupeř. Prostějovské vedení se tak vyšplhalo až ke 20 bodům a závěrečné snížení Sparty už nic neznamenalo.

03.05.2015 GBA Sparta Praha - Orli Prostějov 49:59 (14:9; 28:24; 36:43)

Nymburk po vítězství v základní části a jízdě v sobotním semifinále nemohl mít jiné cíle než zlato. Po vyrovnaném prvním poločase se mu však tento cíl začal mílovými kroky vzdalovat. Vždyť do poslední čtvrtiny vstupoval s mankem jedenácti bodů a ještě 104 vteřin před koncem ztrácel na Ostravu osm bodů. Pak se ale ukázala krása i krutost basketbalu. Dvojka Koláře a dvě trojky Mráze znamenaly, že Nymburk během 34 vteřin skóre vyrovnal. Ostravě nepomohl ani oddechový čas. Od stavu 70:62 zaznamenala do konce utkání jen dva body a v závěrečných vteřinách přišla o vítězství, které bylo tak blízko.

03.05.2015 BA Nymburk - BCM Slezská Ostrava 74:72 (13:13; 31:35; 43:54)