Nymburk U19 jede obhajovat proti Číňanům, CSKA či Sabonisovi

BA Nymburk U19 míří i s českými mládežnickými reprezentanty v kádru na velice kvalitně obsazený turnaj do Nizozemska. Turnaj, který se nazývá Holland Nordic Basketball Tournament, má velice dlouhou historii, vždyť první ročník turnaje se odehrál již v roce 1996. Nymburk bude obhajovat loňské prvenství, a tak na turnaj míří s těmi nejvyššími ambicemi. Holland Nordic odehraje osm týmů rozdělených do dvou skupin. Český zástupce se ve skupině A postupně utká s domácím Donar Groningen, Tianjin Basketball (Čína) a Basketball Academy BS Riga. Ve skupině B proti sobě nastoupí Národní tým Tuniska U19, CSKA Moscow, Sabonis Basketball Academy (Litva) a Artland Dragons Quakenbruck (Německo).

 

Hlavní trenér Nymburka U19 Lubomír Růžička o turnaji: „Na turnaj do holandského Groningenu pojedeme jako loňští obhájci. Máme však respekt před jmény zvučných soupeřů např. CSKA Moskva nebo Sabonis Acadamy. Turnaje se mohou účastnit hráči roč. 1995 a ml. Proto využijeme dva naše odchovance Dominika Heinzla a Martina Vaňka (oba trénující v sezoně s týmem U19 a hrající 1. ligu mužů v Liberci). Turnaj by měl být především kvalitní prověrkou před odvetami čtvrtfinále play-off extraligy U19. Je pro nás velkou motivací se porovnat s vrstevníky z jiných zemí a kultur (účast reprezentace Tunis U19 a nebo tým z Číny). To jistě přinese mnoho zajímavých zkušeností všem zúčastněným. Budeme se snažit reprezentovat jméno nejen našeho klubu a regionu, ale i jako zástupci českého basketbalu budeme bojovat o co nejlepší výsledky a výkony.“

 

Nymburk do Nizozemska cestuje v sestavě Theodor Dlugoš, Martin Vaněk, Matěj Svoboda, Jozef Senohradský, Vojtěch Rykl, Adam Bubeník, František Kurka, Jan Bakule, Dominik Heinzl, Dominik Štěpán, Martin Peterka.

 

 

Autor:
Reklama
Radiožurnál Sport