Nečekaně těžká práce, ale Lvi U20 jsou stále stoprocentní

Česká mužská reprezentace do dvaceti let je i po třetím duelu na evropském šampionátu divize B v bulharské Sofii neporažená. Svěřenci Ladislava Sokolovského po dvou jasných výhrách zdolali i Lucembursko, tentokrát 63:53. Střeleckým lídrem Čechů byl se 12 body Eduard Kotásek, Michal Kozák přidal 8 bodů a 15 doskoků.

Po dvou hladkých výhrách čekal český tým první větší test, ale ne tolik kvalitě soupeře, ale spíše kvůli špatné úspěšnosti střelby. Češi se tentokrát nemohli spolehnout na skvělý start do zápasů jako v předchozích dvou dnech a bojovného soupeře v úvodní čtvrtině nesetřásli.

Po přestávce se Češi zlepšili na obou koncích palubovky a vybojovali si dvouciferné vedení, když těžili hlavně z velké převahy v doskakování, ale svůj náskok neudrželi a do poslední čtvrtiny se šlo znovu s rozdílem tří bodů.

Poslední desetiminutovku ale Češi odstartovali pěti rychlými body, nezastavil je ani time out soupeře a o chvíli později už Kotásek zvyšoval trojkou na 57:45. Lucemburský tým se pokoušel o zvrat, ale favorit zápasu držel klidný náskok kolem deseti bodů až do úplného závěru. Kotásek byl s 12 body nejlepším českým střelcem, navíc přidal i sedm doskoků a šest asistencí, do dvouciferných čísel se dostali i Tůma se Žiklou, kteří se shodli na jedenácti bodech.

V pondělí čeká český tým den volna, turnaj pro ně pokračuje v úterý od 15 hodin duelem s druhým neporaženým celkem skupiny Ruskem.

Česká republika - Lucembursko 63:53 (19:14, 34:28, 46:43)

Kotásek 12, Tůma a Žikla po 11, Kozák 8, Bukovjan a Kolář po 6, Nábělek, Slavík a Štafl po 3, Hartig, Karlovský a Váňa 0 – Wolff 13, Chaussy 12, Andjelkovič 10

Fauly: 19 - 15

Patrik Smažák: "Ve třetím utkání ve skupině jsme narazili na houževnatého soupeře z Lucemburska. Soupeř od začátku utkání ukazoval, že to nebude zdaleka lehké utkání. Soupeř hrál hodně zataženou obranu, která nám dělala problémy, a když se k tomu přidala naše špatná střelba zejmena z tříbodového oblouku (34/8), tak jsme měli co dělat, abychom zápas dotáhli do vítězného konce. Družstvo zaslouží pochvalu, za velmi dobrou obranu."

Chance 3x3 Tour 24