Náprava USK i premiéry Brňanek

Velký pohárový týden čeká české ženské týmy a tuzemské hráčky v rámci programu Euroligy a EuroCupu. Do akce půjdou podruhé celky nejprestižnější Euroligy v čele s ZVVZ USK Praha a také španělskou Gironou, za kterou bojuje Julia Reisingerová. Premiérové pohárové zápasy čekají v EuroCupu brněnské duo KP a Žabiny.

Se snahou napravit úvodní zklamání ve francouzském Montpellier odcestoval nejlepší český celek ZVVZ USK Praha do Moskvy, aby se zde střetl s tamním ruským celkem MBA. Pražanky před týdnem ve Francii dlouho sahaly po výhře, v závěru si ale nepohlídaly obranný doskok a BLMA z trestných hodů urval cennou výhru 75:74. Český tým vyhlíží připojení amerických posil Brionny Jones a Alyssy Thomas, které v závěru minulého týdne vypadly z play off WNBA s celkem Connecticut Sun, do duelu s Moskvou se ale v největší pravděpodobností ještě nezapojí. Pražanky tak zabojují proti soupeřkám, které také svůj první zápas nezvládly. Ruský celek podlehl 64:70 na palubovce španělské Salamancy.

Duel ZVVZ USK Praha začíná v 18 hodin českého času a přímým přenosem ho vysílá YouTube kanál soutěže.

 

Už šestá sezóna v řadě čeká v EuroCupu basketbalistky KP Brno. Na své palubovce přivítají ve středu také od 18 hodin devátý tým francouzské nejvyšší soutěže Tarbes. Tento celek se do EuroCupu probojoval až z kvalifikace a nezažívá v domácí lize příliš povedený start, když prohrál oba své úvodní zápasy, na druhou stranu je to jedna z nejlepších lig světa a Brňanky čeká rozhodně těžká práce.

"Francouzská liga má za sebou dvě kola, takže soupeře jsme si prohlédli. Chceme uhrát co nejlepší výsledek, ale bude to těžké, liga ve Francii, to je jiný level než česká. Musíme se zejména přispůsobit rychlosti Tarbes," tvrdí domácí trenér Dušan Medvecký, který nemá klidné spaní i v souvislosti s menší marodkou v kádru.

Kateřina Zohnová, hrající asistentka KP lituje, že zatím v tuzemské lize nesehrály Brňanky těžká utkání. "Je to nevýhoda. EuroCup je pro nás oživením sezony, těšíme se. Proti Tarbes musíme zabrat hned od začátku a neleknout se běhavého stylu Francouzek."

Na svoji premiéru v pohárové Evropě se chystá nadějná Petra Malíková. "Předpokládám, že tempo utkání bude vysoké, budou se hodit zkušenosti z mládežnických reprezentací."  

Patnáctičlenná výprava Tarbes přiletěla v úterý v poledne do Vídně a následně se autobusem přesunula do Brna. Trenér Francisco Pinto má v sestavě tři cizinky, Američanku Julii Wojta, Isalys Quiňones z Portorika a Andzeliku Mitrasinovic z Makedonie.

Duel od 18 hodin vysílá přímým přenosem webový portál ČT Sport pod tímto odkazem.

Jako poslední tým z českých zástupců si svou letošní premiéru v pohárech odbydou brněnské Žabiny. Ty ve čtvrtek od 18 hodin v přímém přenosu ČT Sport doma v hale na Rosničce přivítají belgický celek Castors Braine. Tento tým má naopak výborný vstup do ročníku a je na druhém místě ligové tabulky se čtyřmi výhrami ze čtyř zápasů, což z něj dělá jeden ze dvou dosud neporažených belgických týmů.

 „S evropským basketbalem sice už zkušenosti máme, ale v Eurocupu jsme nováčci. Ve skupině narazíme na kvalitní soupeře a určitě to nebudou lehká utkání. Jdeme zápas od zápasu a uvidíme, kam až dojdeme. Věřím ale, že dobrou týmovou hrou a bojovností můžeme uspět,“ řekla kapitánka Žabin Lenka Šoukalová.

Důležitost Eurocupu v posouvání kvalit týmu vnímá i hlavní trenér Viktor Pruša. „EuroCup je kvalitativně samostatnou kapitolou v rámci této sezóny. Získávání zkušeností pro mladé české hráčky a mezinárodní konfrontace v druhé nejvyšší evropské lize by měla být primárním cílem. V kombinaci se zkušenými hráčkami, které se podařilo přivést, se však rozhodně nevzdáváme bojů o postup. Každé jedno vítězství bude v této snaze důležité, stejně tak jako budování dobrého renomé a koeficientu českého ženského basketbalu v Evropě,“ prozradil kouč.

Autor:
Reklama
Detail článku - Kooperativa