Muži zdolali domácí Italy a na Světové Univerziádě skončí jedenáctí

Česká mužská reprezentace skončí na Světové Univerziádě v Neapoli na jedenáctém místě. Rozhodl o tom poslední zápas Čechů s domácí Itálií, který svěřenci Miroslava Marka vyhráli poměrem 89:67.

Češi chtěli turnaj ukončit vítězně, a i proto šli do posledního zápasu ve výrazně užší sestavě, když se na hřiště dostalo jen sedm hráčů. Díky tomu se dařilo držet vysoké tempo hry a Češi od začátku na hřišti dominovali. Po čtyřech minutách to bylo poprvé o deset bodů (17:7) a český tým v náporu pokračoval. První čtvrtinu vyhráli Češi 30:15 a jen to předznamenalo zbytek zápasu. Italové se snažili snížit rozdíl a zápas zdramatizovat, ale Češi si nenechávali náskok snižovat a kontrolovaly cennou výhru až do posledních minut.

Česká republika – Itálie 89:67 (30:15; 53:35; 71:47) 30:15 53:35 71:47

Peterka 19, Půlpán 17, Sehnal 14, Tůma 13, Dragoun 12, Heřman 10, Goga 4 – Mussini 20, Grande 15, Cucci 11

TH: 8/5 – 13/9

Trojky: 4 – 8

Doskoky: 35 – 15

Zisky: 6 – 9

Ztráty: 15 – 11

Asistence: 27 – 19

Fauly: 18 – 15