Muži vyhráli i svůj druhý zápas na turnaji v Chomutově

Nizozemsko - Česká republika 63:76 (20:23; 33:35; 48:58)

Češi vstoupili do utkání velmi dravým dojmem a nechali zapomenout na včerejší rozostřenou mušku. Čtyři úspěšné trojkové střely je dostali do vedení 23:20 po první čtvrtině i přes solidní hru podkošových hráčů soupeře. Hráči země tulipánů předváděli velmi atletickou hru, ale ztráceli v poločase na doskoku v poměru 10:20. Jenže naše reprezentanty brzdilo deset ztrát, aby toho dokázali využít a svou aktivitu na doskoku přetavili ve více možností k zakončení. Ve druhém poločase se pomyslné nůžky skóre začaly rozevírat více a svěřenci trenéra Pavla Budínského si vypracovali postupně deseti bodový náskok. Holandsko doplatilo na užší rotaci hráčů a již nemělo dost sil na větší bodové přiblížení. Češi si tak v přípravě připsali další výhru a zatím nepoznali přemožitele.

Pavel Budínský (trenér): „Domnívám se, že utkání mělo podobný průběh jako včera. Po vyrovnaném poločase se zlepšila naše organizace na útočné polovině a zlepšili jsme tak produktivitu. Tím jsme si vyprodukovali náskok, který jsme kontrolovali až ke konečnému výsledku 76:63. Hráli jsme proti houževnatému a fyzicky vyspělému týmu, který nás velmi důkladně prověřil.“