Muži U20 s přehledem přehráli Arménii

Česká mužská reprezentace do dvaceti let zvládla na evropském šampionátu divize B v bulharské Sofii i druhý zápas. Svěřenci Ladislava Sokolovského přehráli po Maďarsku i Arménii, tentokrát hladce 99:46. Střelecky vedl český tým Martin Nábělek se 13 body.

Lvi vstupovali do zápasu jako jasný favorit, svou roli začali potvrzovat hned od úvodu zápasu. Arménci ještě v úvodu snižovali na 3:7 ze svého pohledu, pak však téměř pět minut neskórovali a Češi šňůrou sedmnácti bodů zlomili zápas. Nasazení českého týmu v obraně pak trochu polevilo, ale dá se to svést na velký náskok, který se pohodlně držel nad třicetibodovou hranicí.

Ladislav Sokolovský tak mohl protočit sestavu, zahráli si a skórovali všichni hráči na soupisce a ani tak český náskok neklesal. V poslední čtvrtině se Arménci zmohli jen na devět bodů a náskok Lvů narostl na hrozivých třiapadesát bodů.

Třetí zápas ve třech dnech sehrají Češi v neděli od 16 hodin s Lucemburskem.

Česká republika - Arménie 99:46 (33:5, 60:23, 80:37)

Nábělek 13, Karlovský 12, Bukovjan, Kozák a Váňa po 11, Kotásek a Tůma po 9, Kolář 7, Žikla 5, Slavík a Štafl po 4, Hartig 3 – Davidyan 15, Koyumjan 10

Fauly: 11 - 22

Patrik Smažák: "Zápas byl pro nás povinností zvítězit. Do zápasu jsme šli s tím, že chceme utkání rozhodnout co nejdříve a to se nám povedlo. Pozitivní bylo rozložení minut na všech 12 hráčů."