Muži U18 vstoupili do ME 2018 výhrou nad Lucembruskem

Česká mužská reprezentace do osmnácti let skončila úspěšně rozehrála evropský šampionát divize B. V makedonském Skopje svěřenci Luboše Bartoně na úvod turnaje jasně přehráli outsidera z Lucemburska 85:49. V sobotu Češi nastoupí od 14:15 proti Islandu.

Český tým má ambice na postup do elitní divize, proto pro ně neměl být soupeř z jednoho z nejmenších států světa problémem a ani nebyl. Češi dali prvních deset bodů zápasu a po sedmi minutách vedli 19:2. Lucemburský celek se pak trochu střelecky chytil a druhou čtvrtinu prohrál jen o dva body, ale v tu chvíli už Češi kontrolovali dvouciferný náskok.

Když pak českému týmu vyšel i nástup do druhé půle a vedení přerostlo dvacet bodů, bylo jasné, že se v tomto zápase žádné drama konat nebude. Češi nakonec vedli až o šestatřicet bodů a na hřiště se alespoň na osm minut podívali všichni Češi na soupisce a všichni dokázali také skórovat.

Střeleckým lídrem týmu byl s 15 body Vít Krejčí, ale trefil jen pět ze šestnácti pokusů z pole, čtrnáct bodů doručil David Böhm a jedenáct Viktor Tělecký. Lucemburčany držel jen Ben Kovac, který se dostal na jedenadvacet bodů a devět doskoků. Outsidera zápasu položily ztracené míče, když udělalo Lucembursko hned 29 chyb, naopak dobře sbírali fauly soupeře a solidně doskakovali. Češi kromě nízkého počtu asistencí můžou trápit trestné hody, kterých zahodili hned deset a měli více proměněných trojkových pokusů než šestek.

Lucembursko - Česká republika 49:85 (13:28, 30:47, 42:69)

Kovac 21, Demuth 10 – Krejčí 15, Böhm 14, Tělecký 11, Vyroubal 9, Samoura 8, Noumeros 7, Sýkora 6, Fuxa 5, Kovář 4, Mikyska, Kulich a Čejka po 2

TH: 28/20 – 18/8

Trojky: 3 - 9

Doskoky: 49 - 45

Zisky: 6 - 17

Ztráty: 29 - 10

Asistence: 6 - 12

Fauly: 15 - 24