Muži U18 nestačili na Nizozemsko

Česká reprezentace mužů do osmnácti let ve svém třetím utkání na evropském šampionátu divize B nestačila na Nizozemsko 67:52. Klíčem k prohře byly nepovedené prostřední dvě čtvrtiny.

Čechy čekal stejně jako jejich soupeře třetí zápas ve třech dnech a rostoucí únavu lépe zvládli Nizozemci. Úvod zápasu patřil svěřencům Petera Bálinta, kterým se prvních minutách podařilo několikrát prosadit z dlouhé vzdálenosti a ujali se mírného vedení. Jejich soupeř však trpělivou hrou pod koš srovnal skóre ještě do konce prvního období.

Druhá desetiminutovka byla ve znamení střeleckého trápení na obou stranách, když po pěti minutách byl stav čtvrtiny 4:2 pro Čechy. Lépe se něj dostali hráči v oranžovém, kteří vyhráli posledních 120 sekund první půle 7:0 a stejný náskok si přenesli i do třetí čtvrtiny.

Definitivní zlom v zápase pak přinesla třetí čtvrtina, kterou Nizozemci ovládli 23:9 a šli až do jedenadvacetibodového vedení. Čechy trápil hlavně silový pivot Calvin Poulina, navíc se nedařilo v útoku a poprvé na turnaji se Češi trápili na doskoku. Nizozemci nastřádali celkem 24 útočných doskoků.

V poslední čtvrtině se Češi nadechli k obratu a nápor vyústil až ke snížení na rozdíl osmi bodů pět minut před koncem. V klíčové chvíli ale odpověděl košem Poulina a blíž se už Češi nedostali.

Po třech utkáních tak mají čeští reprezentanti bilanci jedné výhry a dvou porážek a k postupu ze skupiny tak zřejmě nesmějí v následujících utkáních zaváhat. Po pondělním dni volna se Češi v úterý od 12:45 utkají s Albánií.

Nizozemsko – Česká republika 67:52 (15:16, 31:24, 54:33)

Polina 17, Van der Vuurst de Vries a Bouwer 11 – Krejčí 12, Welsch 8, Slavík 7, Farský, Havlík a Svoboda po 5, Kovář 4, Výcha, Šulc a Savić po 2, Bzonek a Borovka 0

TH: 28/21 – 11/4

Trojky: 6 – 4

Doskoky: 64 – 33

Zisky: 13 – 12

Ztráty: 25 – 20

Asistence: 16 – 13

Fauly: 16 – 24