Muži U17 - První odveta za semifinále lépe pro Francouze

Česká Republika – Francie  62:80 (16:18, 36:44, 52:69)
Peterka 15, Šoula 13, Dedek 11(3x3), Slanina 7, Kouřil 4, Šubert 3(1x3), Svoboda 3, Zumer, Šoukal a Stegbauer 2 – Yao-Delon 13(3x3), Rigot 10(1x3), Duwiquet 9(1x3), Cornelie 8, Rozenfeld a Inglis 7, Smallwood 6(2x3), Ebreuil 6, Pontens a Biog 4, Joumard a Pfister 3.

Fauly: 25 - 16
TH: 16/14 - 28/17
Trojky: 4 – 7
rozhodčí: J.Hošek, J.Jeřáb, T.Linhart
50 diváků

Ve čtvrtek začala českým lvíčatům do 17 let třízápasová série proti družstvu Francie, které se rovněž připravuje na blížící se MS v Litvě (29.6. – 8.7. Kaunas). Zároveň jsou zápasy odvetou za semifinále ME do 16 let v Pardubicích a Hradci Králové.

Zahajovací sestava českého týmu Kouřil, Šoula, Dedek, Peterka a Slanina měla výborný vstup a na konci 6. minuty vedli čeští mladíci 15:7. Potom však otěže utkání pomaličku začali přebírat hosté, kterým se dařila střelba z dlouhé vzdálenosti a naplno dokázali využít své váhové a výškové výhody, hlavně při doskoku (v utkání DO 18:31, DÚ 3:26, DC 21:57!!!). Do poločasu si vypracovali náskok 8 bodů (36:44). O osudu zápasu rozhodla 3. čtvrtina, kterou čeští mladíci prohráli 16:25. Závěrečné hrací období skóre rozdílu posunulo jen symbolicky, a tak se z prvního vítězství v sérii radují naši hosté a nutno podotknout, že zcela zaslouženě. Stínem utkání bylo zranění kotníku rozehrávače Koziny.

Druhé přípravné utkání série je naplánováno na sobotu 9.6.2012 a bude se hrát v hale 6.ZŠ v Litoměřicích ulice U stadionu.

Jiří ŠOULA : „Myslím, že do zápasu jsme neměli špatný vstup. Až ke konci první čtvrtiny Francouzi začali mít hodně doskoků a obrátil se stav, který do konce zápasu navyšovali. V druhé půlce jsme opět neudrželi doskok a také proto ten stav tak vypadal na konci zápasu.“