Muži U17 - Odveta vyzněla pro Španěly

Českým reprezentantům do 17 let se nepovedlo zopakovat včerejší výsledek, kdy na horké španělské půdě dokázali přehrát svého soupeře rozdílem tří bodů (více zde). Dnes se Španělům povedla odveta, když vyhráli druhý přípravný zápas o 16 bodů. Svěřenci Petra Tremla si přesto vezou ze Španělska jedno vítězství, které v přípravě na červencové mistrovství světa má svoji hodnotu.

08.04.2012

Španělsko - Česká republika 71:55 (18:12; 31:28; 55:41)

Albalde 24 (4x3), Sans 11 (1x3), Martin 6 (1X3), Nogues 6, Berandez 5 (1x3), Garcia 5, Ventura a Cantenys 4, De La Blanca a Iriarte 3 – Pecháček 20 (1x3), Slanina a Peterka 11, Dedek 5 (1x3), Šoukal 3 (1x3), Šubert 3, Veselý a Zumer 1
fauly – 25:21, TH – 24/14:22/14, trojky – 24/7:12/3
rozhodčí – F.Miguel – C.Leon , 150 diváků

Jak rychle se do Zaragozy, ale nejen tam, v noci ze soboty na neděli vrátila zima, tak se změnil výkon českých lvíčat ve druhém přípravném utkání proti domácí reprezentaci, ale pojďme po stopách celé neděle od začátku.

Potěšitelná a důležitá byla aktivní účast na předzápasovém tréninku Jirky Šouly a včera zraněného Prokopa Slaniny. Nakonec prvně jmenovaný odehrál v utkání 6 minut a Prokop dokonce 23!

Zahajovací pětice měla stejné složení jako v sobotu jen místo Prokopa Slaniny nastoupil Adam Pecháček, který byl včera naším nejlepším hráčem a svoji formu potvrdil i dnes. Od úvodních vteřin dávali Španělé všem přítomným najevo, že nechtějí připustit další porážku na domácí palubovce. Po odehraných šesti minutách sice na tabuli svítilo skóre 9:9, ale do konce první čtvrtiny se podařilo domácím odskočit na rozdíl šesti bodů (18:12). Druhá čtvrtina přinesla opět zcela vyrovnanou partii a v závěru dokonce český výběr snížil na poločasový stav 31:28, který dával naději pro další vývoj zápasu. Nicméně předvedená hra a nasazení českých hráčů přiměla trenéra Petra Tremla imitovat v šatně noční větrnou smršť!

Kdo si myslel, že tato „bouřka“ česká lvíčata vybudí k větší aktivitě a změní vývoj utkání v jejich prospěch, se bohužel nedělní večer zmýlil. Domácí zcela ovládli hru a ve 3. čtvrtině získali ve svůj prospěch již náskok čtrnácti bodů (55:41). V závěrečném hracím období sice český tým snížil rozdíl ve skóre na 8 bodů, ale domácí již neponechali nic náhodě a vrátili lvíčatům sobotní porážku.

Musíme konstatovat, že dnešní porážka českých mladíků byla naprosto zasloužená. Jedním z hlavních faktorů, který dnes ovlivnil výsledek, byl počet doskoků (52:40), z toho v útoku (20:9)!!! Doufáme, že si český tým vezme z této porážky do dalších zápasů ponaučení.

V dnešním zápase si zaslouží pochvalu pivoti Adam Pecháček, Martin Peterka a Prokop Slanina, ale bohužel své výkony ze soboty nezopakovali hráči z perimetru. Navíc se utkání vůbec nevydařilo R.Kouřilovi, což mrzelo dvojnásobně, protože dnes slavil své 17.narozeniny.

Martin Peterka: „K zápasu jsme přistoupili tak, že nemůžeme prohrát. Kromě chvilkových úseků, kde jsme se domácím vyrovnali v agresivitě a rychlosti, byl domácí tým jasně lepší. Poločasový rozdíl 3 bodů byl pro nás ještě přijatelný, ale zbytek utkání nás Španělé přehráli. Koncovka již byla plně pod jejich kontrolou.“

Adam Pecháček (nejlepší hráč týmu ČR) zhodnotil obě utkání:  „V sobotním vydařeném zápase jsme téměř po celou hrací dobu vedli a tím dokázali španělský celek udržet pod tlakem, což nám hodně pomohlo. Od začátku jsme nastoupili plně koncentrováni a fungovali především jako tým, což se o dnešním zápase říci nedá! Na palubovce jsme působili chladným projevem bez 100% koncentrace a podle toho se také zápas odvíjel. Nepodařilo se nám nacházet či vytvářet volné pozice a z toho pramenila spousta složitých zakončení. Navíc domácí celek pracoval v obraně ještě tvrději a lépe než včera. Po celé střetnutí jsme měli problém s doskakováním, hlavně pod vlastním košem, z čehož Španělé při opakovaných střelách bodovali. Ale i tak svítil na tabuli po poločase přijatelný stav 31:28 pro domácí. Bohužel po přestávce se Španělům podařilo odskočit na rozdíl deseti bodů a zcela zaslouženě utkání dovedli do vítězného konce.“