Muži U17 - Nejlepší zápas, přesto prohra

Česká Republika – Francie  61:76 (20:13, 37:33, 49:56)
Peterka 16 (1x3), Šoula 10, Dedek 9 (1x3), Kouřil 9, Svoboda 5 (1x3), Slanina a Stegbauer po 4, Šoukal a Šlechta po 2 – Pontens 21 (3x3), Yao-Delon 14 (1x3), Inglis 11, Ebreuil 10, Pfister 6 (1x3), Rozenfeld 6, Rigot 4 (1x3), Biog a Joumard po 2

Fauly: 25 - 15
TH: 12/8 - 28/14
Trojky: 3 - 6
Rozhodčí: Jakub Kec, Tomáš Linhart
50 diváků

Do posledního přípravného utkání s Francií poslal kouč Petr Treml v zahajovací sestavě Šoukala místo Šouly a úvod vyšel znamenitě – 5.minuta 12:6. V této fázi utkání předváděli čeští mladíci nejlepší výkon z trojutkání a zcela zaslouženě vyhráli 1. čtvrtinu (20:13) a nakonec i celý poločas (37:33).

Ovšem po přestávce soupeř ještě více přitlačil na obranné polovině a výsledkem bylo srovnání skóre ve 27.minutě (46:46). Následně na přelomu 3. a 4. čtvrtiny vyšlo hostům několik rychlých výpadů a šňůrou 15:0 získali pro vývoj utkání rozhodující náskok.

I tak si čeští mladíci zaslouží za výkon, zejména v prvním poločase, pochvalu. Divákům ukázali, že dokážou i s těžkým soupeřem sehrát vyrovnanou partii.

Poslední domácí herní prověrkou před odletem na MS do Litvy budou dvě přátelská utkání s reprezentací Egypta, která se odehrají v radotínské sportovní hale v sobotu 16.6. v 18,00h a v pondělí 18.6. v 11,00h.

Martin PETERKA: „Dnešní zápas jsme velice dobře začali a do poločasu udržovali vedení. Po přestávce Francouzi přitvrdili, my jsme udělali pár hloupých ztrát a soupeř získal náskok, který již do konce utkání nepustil. “