Muži U17 - I ve druhém zápase lepší Francouzi

Česká Republika – Francie 43:66 (9:11, 20:30, 32:50)
Peterka 19 (2x3), Slanina 11 (2x3), Svoboda 6, Šoula, Rubeš a Šoukal po 2, Šlechta 1 – Inglis 12 (1x3), Yao-Delon 10(1x3), Ebreuil 9, Rigot 8(2x3), Cornelie 8, Biog a Pfister po 4, Pontens 3(1x3), Joumard, Duwiquet, Rozenfeld a Smallwood po 2.
Fauly: 16 - 25
TH: 34/19 - 10/7
Trojky: 4 – 5
Rozhodčí – Tomáš Benda, Petr Znamínko
150 diváků

V sobotu se třízápasová přípravná série s družstvem Francie přesunula do Litoměřic, kde v rámci oslav 66.výročí oddílu basketbalu a slavnostního ukončení sezóny 2011/12 toto utkání proběhlo. Úvodní slavnostní rozskok vyhodil, před solidně zaplněnou halou, starosta města Mgr. Ladislav Chlupáč.

Zahajovací sestava českého týmu, totožná jako v prvním utkání, se oproti čtvrtku viditelně zlepšila na obranné polovině, ale v útoku se nemohla prosadit ani z nejvyloženějších pozic. Na konci 7.minuty tak svítil na ukazateli skóre stav 4:9, který stačili ještě čeští hráči do konce čtvrtiny upravit na 9:11. Bohužel vstup do druhé čtvrtiny českým mladíkům vůbec nevyšel a prvních 5 minut prohráli 0:13(9:24)!!! Do konce druhé čtvrtiny se k dobře hrajícímu Peterkovi přidal úspěšnými střeleckými pokusy Slanina a do šaten odcházeli čeští lvi s mankem 10 bodů (20:30).

Úvod třetí čtvrtiny opět patřil dobře hrajícím hostům a ve 25. minutě již byl rozdíl ve skóre 18 bodů (22:40). Českým lvíčatům se absolutně nedařilo střelecky a tak hosté zcela zaslouženě zvítězili i ve druhém přípravném utkání této série. Jediným kladem z české strany byla odolnost a snaha poprat se o doskok, kde se prohrálo se silným protivníkem „jen“ 30:38 a na útočné dokonce zvítězilo 12:10!

Závěrem nám dovolte, abychom poděkovali za celou organizaci zápasu litoměřickým funkcionářům v čele s Josefem Mayerem a Rudolfem Šotnarem.

Třetí utkání série se odehraje v neděli 10.6.2012 od 11,00 hodin v MSH Radotín.

Prokop SLANINA: „Do zápasu jsme měli celkem dobrý vstup. Oproti minulému zápasu jsme zlepšili doskok, ale stejně to nebylo pořád podle našich představ. Na začátku druhé půle nám soupeř odskočil na 20 bodů a tento náskok se nám už nepodařilo stáhnout.“