Muži nestačili na Univerziádě na Austrálii a play off si nezahrají

Česká mužská reprezentace si na Světové Univerziádě v italské Neapoli play off nezahraje. Svěřenci Miroslava Marka v posledním zápase základní skupiny v přímém souboji o postup do čtvrtfinále nestačili na Austrálii 59:88 a zbydou na ně boje o 9.-16. místo.

Čechům v klíčovém duelu skupiny utekl hned začátek a od prvních minut se snažili marně udržet rozjetého soupeře. Australané od začátku atakovali dvouciferný náskok, který si získali poprvé v závěru první čtvrtiny. Český tým bojoval, nedokázal však držet krok v útoku ani v obraně, když za Austrálii zářil Vasiljevič. Už před přestávkou byl rozdíl kolem dvaceti bodů a Lvi nepůsobili jako tým, který dokáže nepříznivý vývoj s Australany zvrátit.

I po přestávce hráli Češi na maximum, bohužel ale hlavně v útoku na soupeře nestačili a ten si v poklidu kontroloval vedení. To se od závěru třetí desetiminutovky drželo kolem třiceti bodů a tam i zůstalo. Austrálie si zahraje čtvrtfinále, na Českou republiku zbydou boje o umístění.

Austrálie – Česká republika 88:59 (25:17; 46:27; 68:38)

Vasiljevič 21, White a Zunic po 8 – Peterka 11, Váňa a Pekárek po 9, Sehnal 7, Heřman 6, Šafarčík 4, Goga, Tůma a Štěrba po 3, Dragoun a Grunt po 2, Půlpán 0