MČR: Skvostné individuální výkony a čas na odplatu pro USK

Ve finále letošního MČR juniorek U19 se střetne USK Praha s SBŠ Ostrava. Pražanky jako pořadatel potvrdily roli nasazených jedniček a zdolaly Žabiny Brno 67:53, Ostrava si v druhém utkání poradila s BA Sparta 53:47. Poražené celky si zahrají o třetí místo.

USK přehrál Žabiny v první půli

Domácí hráčky i s reprezentantkou Veronikou Voráčkovou do zápasu velmi dobře vstoupily a už v první čtvrtině se dostaly ke dvoucifernému náskoku. Podobný nápor pak pokračoval i ve druhé desetiminutovce, kterou Pražanky ovládly 24:13, což jim přineslo dvacetibodové vedení do přestávky. Pak se zřejmě projevila nižší koncentrace domácích, došlo i na výrazné zlepšení výkonu Brňanek, ale blíž než na konečných čtrnáct bodů se Žabinám dostat nepovedlo.

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 23 body Kristýna Brabencová z USK Praha, přidala k nim i 12 doskoků. Sekundovala jí s 18 body a deseti doskoky Veronika Voráčková. Jedinou dvoucifernou střelkyní Brna byla s 19 body Tereza Vitulová, Barbora Tomancová se blýskla sedmi body a 16 doskoky.

Ostrava zvítězila v zápase plném zvratů

Druhý zápas sobotního programu nabídl slušné drama. Sparta sice proti Ostravě vedla jen v samém úvodu, hostující hráčky ale nemohly Pražanky dlouho setřást. Ostrava vyhrála první desetiminutovku 20:9, pak ale prohrála následující čtvrtinu 12:19 a v poločase se začínalo prakticky od začátku. Slezanky si sice na přelomu třetího a čtvrtého období vybojovaly dvouciferný náskok, ale dvě minuty před koncem Misíková snižovala už na 47:49. Pak se ale Sparťanky nedokázaly prosadit a Ostrava si pohlídala postup do finále.

Hvězdou zápasu byla ostravská Anežka. Kopecká, která si připsala 16 bodů a 10 doskoků, na 12 bodů a 14 doskoků se dostala Anna Kubíčková. V dresu Sparty se na 21 bodů složily Barbora Jindrová a Anna Rosecká, ale proměnily jen šest z šestadvaceti střel z pole.

Finále by mohlo být zajímavé, protože Ostrava uštědřila USK dosud jedinou letošní porážku, a to dokonce v Praze na Královce, kde se bude hrát i finále. V zápase o bronz bude mírným favoritem Sparta, která v obou vzájemných utkáních letošní sezony Žabiny přehrála.