MČR - Pardubice rozesmutněly Folimanku, Brno uhájilo domácí tvrz

Po víkendu znají juniorky a kadeti své mistry, vítěze MČR. Zatímco v juniorkách zůstal titul doma a brněnské basketbalistky zvládly roli favoritek, kadetům USK Praha sebral Na Folimance titul jeho obhájce – BK Pardubice.

 

V sobotu a v neděli hostila pražská Folimanka závěrečné dějství Extraligy kadetů U17. Domácí vyhráli základní část a žádné problémy si nečinili ani v následném play-off. Do šampionátu tak vstupovali v roli favorita. V semifinále jim byl Nymburk, který v play-off vyřadil druhý tým po základní části Lokomotivu Plzeň. Sedmnáctileté Sovy si se středočeským celkem poradili bez problémů a po téměř dvacetibodovém vítězství podle očekávání postoupili do finále. Výsledek druhého semifinále jim jako soupeře o zlato určil basketbalisty Pardubic, kteří Sokol Pražský porazili taktéž o 20 bodů.

 

Pardubice obhajovaly titul z loňského roku a do finále vkročily lépe. Prakticky celou první čtvrtinu vedly a domácí se před svého finálového soka bodově dostali až v závěrečných chvílích první desetiminutovky. Mírný náskok domácích dokázaly Pardubice zlikvidovat po šesti minutách hry ve druhé čtvrtině. Následných 14 minut vyhrály rozdílem 14 bodů a udělaly tak velký krok ke zlatu. Vedení se jim navíc v posledním hracím období podařilo udržet a obhájily tak titul. Ze třetího místa se radují hráči Sokol Pražského.

 

Výsledky zápasů najdete zde.

 

Individuální ocenění
All-Star Lukáš Růžička Sokol pražský
  Vojtěch Nalevanko Synthesia Pardubice
  Kryštof Chaloupka USK Praha
  Ondřej Sehnal USK Praha
  Karel Formánek Synthesia Pardubice
MVP Ondřej Sehnal USK Praha
Nejužitečnější hráč Vojtěch Kudrna Synthesia Pardubice
Nejlepší střelec Ondřej Sehnal USK Praha
Nejlépe asistující hráč Vojtěch Nalevanko Synthesia Pardubice
Nejlépe doskakující hráč Marko Savič Sokol pražský
Fujifilm sympaťák Fianl 4 Adam Bubeník BCM Nymburk

 

Více informací k Final 4 najdete zde.

 

 

Mezi juniorkami se podařilo SŠMH Brno navázat na jízdu ze základní části a play-off. Nebýt tak prohry hned v prvním zápase sezóny, prošly by celým rokem bez zaváhání. V semifinále si bez problémů poradily s BA Sparta. To druhý souboj o finálovou účast mezi Hradcem Králové a Slovankou byl dlouho vyrovnaný. Středočešky rozhodly o svém postupu až v poslední čtvrtině a dokonale mu tak oplatily dvě porážky ze základní části Extraligy.

 

Také ve finále dokazovaly brněnské basketbalistky, že si jdou jasně za svým cílem. V domácím prostředí se tak mohly radovat z 26. vítězství v řadě, ale hlavně ze zlatých medailí. Bronz v oboustranně útočném utkání získaly basketbalistky BA Sparta, které odolaly závěrečnému tlaku hradeckých Lvic.

 

Výsledky zápasů najdete zde.

 

 

Individuální ocenění
All-Star Klára Křivánková BK SŠMH Brno

Sarah Beránková BK SŠMH Brno

Aneta Zuzáková BA Sparta

Tereza Kracíková Basket Slovanka

Aneta Mainclová BK SŠMH Brno
MVP Klára Křivánková BK SŠMH Brno
Nejlepší střelkyně Aneta Zuzáková BA Sparta

 

 

 

 

Autor:
Reklama
Hyundai i30