MČR 2019 se rozjíždějí - v akci U11 a U14

Velikonoce jsou za námi a můžou se tak naplno rozjet republiková finále ve všech kategoriích. Už od čtvrtka 25. dubna se hrají MČR mladších žáků a žákyň U14. Nejlepší dívčí týmy z této kategorie se sjíždí v Hradci Králové, kde se osmička celků utká o cenné kovy.

 

Ve skupině A se kromě domácího Hradce představí BŠ Tygři Praha, KP Brno a Sokol Horní Počernice, do skupiny B byly nalosovány celky ŠBK Parker-Hannifin Sadská, Jiskra Kyjov, BA Sparta Praha a BSK Continental Jičín. Týmy se potkají ve skupině každý s každým, nejlepší dva postupují do semifinále a duely o umístění nás čekají v neděli.

 

Podle stejného herního systému se utkají chlapci v Brně, kde je ve skupině A nalosována BA Nymburk, BŠ Tygři Praha, NH Ostrava a Sluneta Ústí nad Labem. V „béčku“ se utkají Sokol Sršni Písek, Tygři JBC Brno, TJ Sokol Kbely a BK Opava. I v Brně se bude o konečných umístěních rozhodovat v neděli.

 

Mimo to se odehrají také tři Národní finále v kategorii U11, která začínají v pátek 26. dubna. V Ostravě se střetnou chlapci, v Karlových Varech dívky a ve Žďáru nad Sázavou se utkají namixované týmy.

 

Na všechna finále se probojovalo celkem dvanáct týmů, které jsou rozdělené do tří skupin. Po zápasech každý s každým postoupí dva nejlepší z každé skupiny do čtvrtfinále, a následně se už hraje pavouk až do konečného umístění. Majitelé cenných kovů budou známí v neděli.

 

V Ostravě se střetnou ve skupině A BK Synthesia Pardubice, Basket Poděbrady a domácí BK Snakes. Ve skupině B budou bojovat Válečníci U11, NH Ostrava a Královští Sokoli. Ve skupině C se fanoušci mohou těšit na JBC Brno, BK Lokomotiva Plzeň a BA Sparta Praha a konečně ve skupině D si zahrají USK Praha, Sršni Sokol Písek a TJ Slavia Kroměříž.

 

V Karlových Varech bude složení skupin následující: Skupina A – BŠ Tygři Praha, DBaK, BK Strakonice; Skupina B – Sluneta Ústí nad Labem, SBŠ Ostrava, HB Basket; Skupina C – BK Žabiny, ŠBK Sadská, BK Studánka Pardubice; Skupina D – Sokol Nilfisk Hradec Králové, OSK Olomouc, BK Lokomotiva Karlovy Vary.

 

Ve Žďáru dojde v rámci turnaje namixovaných týmů na duely BK Ústí nad Orlicí, Renocar Podolí a Pand Čelákovice ve skupině A, zápasy BA Tygrů Louny, SŠB Pardubice a domácích Vlčat Žďár ve skupině B, do „céčka“ byly nalosovány celky BC Vysočina, BA Sparta Praha a BK Karpem Holýšov a ve skupině D si zahrají BŠ Tygři Praha, BK Vyškov a TBS Přerov.

 

 

 

Autor:
Reklama
Pohár JZ