Lvice v šestce a na MS

Paráda! České basketbalistky do osmnácti let přehrály v utkání o 5.-8. místo na evropském šampionátu Polky 82:57 a na turnaji tak skončí nejhůře šesté, čímž si zajistily účast na světovém šampionátu U19 v příštím roce. Šampionát dohrají v neděli od 15:45 proti Italkám.

Na obou týmech byla v úvodu utkání byla vidět nervozita z důležitosti, světový šampionát je přeci jen velká věc. První prolomily nervy Češky, které odskočily do vedení 9:4, dlouho vedení ale neudržely a po první čtvrtině už byl stav vyrovnaný. Polky i krátce vedly, naposledy před polovinou druhé čtvrtiny, než český tým otočil skóre a o vedení už nepřišel. Výhra se ale nerodila lehce, ještě těsně před půlí byl rozdíl pouhý jeden bod. Češky totiž hodně ztrácely v doskakování, protože polský výběr sice hodně chyboval (nakonec 31 ztrát), ale o to lépe doskakoval (25 útočných doskoků) a tím se držel ve hře.

Od druhé půle ale bylo na hřišti už jen jedno družstvo. Češky předvedly větší vůli a motivaci k výhře, soupeřky zatlačily a začaly sbírat náskok. Definitivně duel zlomila jedenáctibodové série na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny, ze které se Polky už neprobraly a Lvice tak mohly koncovku bez větších potíží dohrávat. Nejlepší zápas na turnaji odehrála Charlotte Velichová, která k 25 bodům přidala i 6 zisků, patnáct bodů přidala Luisa Vydrová.