Lvice v předposlední přípravě přehrály Slovenky, zářily pivotky

České basketbalistky v předposledním přípravném zápase před evropským šampionátem zvítězily nad Slovenskem 78:58. V úvodním duelu na turnaji v Piešťanech se střelecky nejvíce dařilo triu podkošových hráček Kamila Štěpánová, Tereza Krakovičová a Renáta Březinová, které nastřílely po šestnácti bodech.

Lvicím se snad už konečně stabilizovala sestava, když trenér Štefan Svitek na začátku týdne určil konečnou nominaci na blížící se Eurobasket. Oproti víkendovému turnaji v Praze se do sestavy vrátila křídelnice Romana Hejdová, která stále ještě doléčuje zánět spojivek a hned byla kapitánkou týmu.

První poločas v piešťanské Diplomat aréně byl extrémně vyrovnaný, když si ani jeden z týmů nedokázal vypracovat větší náskok. V samém úvodu měly krátce navrch Slovenky, které mají ve svém středu i dvě hráčky z české nejvyšší soutěže, pak ale převzaly iniciativu Lvice, a i když nedokázaly soupeřkám víc utéct, přenesly si do přestávky pětibodové vedení.

Domácí Slovenky odstartovaly druhou půli náporem a šňůru 12:2 za dvě a půl minuty musel trenér Svitek zastavovat oddechovým časem. Ten Češky probral, začalo zářit podkošové trio Štěpánová, Krakovičová, Březinová a hostující hráčky převzaly vedení.

Definitivně se zápas zlomil v poslední čtvrtině, kdy se slovenský celek zmohl jen na deset bodů a Češky důsledným využíváním podkošové síly navyšoval svůj náskok. V úplném závěru pak Slovenky odpadly a Lvice si došly pro přesvědčivé vítězství.

Renáta Březinová (pivotka ČR):„Vstup do zápasu nebyl úplně ideální, měly jsme tam chyby v obraně. Do konce poločasu se nám obrana podařila vylepšit. Po přestávce jsme zase na chvíli zaspaly, ke konci se však obrana hodně zlepšila. Pořád se musíme vyvarovat laciných chyb, ale líbil se mi týmový výkon, vycházely nám naše akce a takhle bychom měly hrát pořád.“

Slovensko – Česká republika 58:78 (13:16; 28:33; 48:54)

Štěpánová, Krakovičová a Březinová po 16, Elhotová Kat. 8, Vyoralová, Hejdová a Elhotová Kar. po 5, Bartáková 4, Vojtíková 3, Voráčková, Pudláková a Adamcová 0

TH: 11/7 – 14/9

Trojky: 7 – 3

Doskoky: 30 – 38

Zisky: 6 – 11

Ztráty: 19 – 13

Asistence: 12 – 25

Fauly: 16 – 17