Lvice U20 po dramatu postupují do semifinále z prvního místa

Česká ženská reprezentace do dvaceti let dál kráčí evropským šampionátem divize B v rumunské Oredii bez porážky. Středeční duel proti Bulharsku byl však pro Češky nejnáročnější, Buhlarky porazily ve vyrovnané koncovce 69:67. Mají tak jisté vítězství ve skupině a postup do semifinále turnaje. Český tým znovu držela Lucie Hošková, která dala 15 bodů, o bod méně přidala Veronika Voráčková.

Po dni pauzy nastoupily svěřenkyně Kena Scalabroniho do zápasu plné energie a brzy vedly 9:2 a poté i 21:12. Bulharky se ale v závěru první čtvrtiny rozstřílely a dostaly se zpět do hry. Ve druhé desetiminutovce se českému týmu dařilo držet mírné vedení, těsně před přestávkou však Bulharky srovnaly skóre a začaly přebírat iniciativu.

V páté minutě třetího období šly Bulharky poprvé do vedení a vedly až o šest bodů. Naštěstí v tu chvíli se probraly Lvice a dostaly se zpět na kontakt. Když bylo i pět minut před koncem srovnáno, bylo jasné, že se bude rozhodovat v koncovce. Důležitou sekvenci předvedly Češky tři a půl minuty před koncem, když trojkou otočila skóre Karolína Šotolová a poté sama získala míč v obraně a připravila lehký koš pro Lucii Hoškovou. Bulharky sice dvěma šestkami snížily, ale pak už se ani jednou neprosadily a Češky uhájily cennou výhru. Ta jim přinesla vítězství ve skupině a šanci na postup do divize A.

Nejlepší střelkyní českého týmu byla s 15 body Lucie Hošková, čtrnáct bodů a sedm doskoků přidala Veronika Voráčková, dvanáct dodala Tereza Vitulová. Stejně jako v duelu s Islandem pomohly vítězkám trojky, kterých trefily hned osm, znovu byly lepší v doskakování, ale definitivně rozhodla obrana, která v posledních dvou minutách nedovolila soupeřkám ani bod.

V rámci čtvrtečního programu se Češky střetnou od 16:15 s Dánskem.

Bulharsko - Česká republika 67:69 (18:22, 35:37, 54:56)

Ivanova 17, Penkova 14, Petrova 11 – Hošková 15, Voráčková 14, Vitulová 12, Pospíšilová 10, Šotolová 9, Tomancová 4, Zítková 3, Gallasová 2, Smutná, Rylichová a Natabou 0.

TH: 23/16 – 15/11

Trojky: 5 - 8

Doskoky: 40 - 47

Zisky: 9 - 5

Ztráty: 14 - 14

Asistence: 9 - 18