Lvice U18 zahájí maraton mládežnických ME

V sobotu odstartuje letos první mládežnický evropský šampionát s českou účastí. Lvice U18 čeká v bosenském Sarajevu první duel základní skupiny ME elitní divize A. Loni v italském Udine Češky obsadily konečnou šestou příčku.

 

Do závěrečné nominace se probojovala tato dvanáctka: Adéla Buřtová, Eliška Hamzová a Martina Pokorná (všechny Žabiny Brno), Andrea Ondroušková a Monika Fučíková (obě Basket Slovanka), Tereza Halátková a Julie Vydrová (obě BA Sparta Praha), Natálie Horsáková (Levhartice Chomutov), Petra Malíková a Kateřina Zeithammerová (obě USK Praha), Anna Paťorková (BK Havířov), Zuzana Šitancová (Studánka Pardubice).

 

Češky dorazily do Sarajeva už ve čtvrtek a v sobotu zahájí turnaj ve čtvrt na čtyři duelem se Španělskem. O den později vyzvou v 17:30 Izrael a skupinu zakončí v pondělí od 15:15 utkáním s Francií. Ve čtyřčlenné skupině se hraje o výchozí pozici pro osmifinále, kde hrají křížem týmy ze skupiny A s týmy ze skupiny B a týmy ze skupiny C s týmy ze skupiny D. Vítězové osmifinále hrají play-off o 1. - 8. místo, poražení hrají play-off o 9. - 16. místo, kde týmy na 14. - 16. místě sestupují do divize B.

 

Lvice tak čeká v osmifinále někdo ze čtveřice Lotyšsko, Polsko, Litva a Bosna a Hercegovina.

 

Oficiální web šampionátu najdete zde.

 

 

Autor:
Reklama
Zkouška hejty