Lvice U18 mají na ME první výhru, přehrály Izrael

České basketbalistky do osmnácti let mají na svém kontě první výhru na evropském šampionátu divize A. V bosenském Sarajevu zareagovali na včerejší porážku se Španělskem a dokázaly v neděli přehrál Izrael 70:57.

Přes včerejší lehká zranění do zápasu naskočily jak Kateřina Zeithammerová, tak Eliška Hamzová a Češky byly od úvodu plné odhodlání odčinit včerejší porážku. Izraelky však dokázaly zareagovat na první nápor českého týmu a v závěru první čtvrtiny šly dokonce do pětibodového náskoku.

Izrael nakonec vedl až o šest bodů a průběhu celé první půle Češky trápil tvrdou hrou a body po útočných doskocích. Zlom v zápase nastal až na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny. Izraelský tým vedl 44:41, závěr třetí desetiminutovky ale prohrál 2:11 a Lvice definitivně otočily skóre. Když pak Češky odstartovaly poslední čtvrtinu třemi slepenými trojkami, Izraelky vypadaly hodně otřeseně a z této rány se už nevzpamatovaly. Češky vedly až o šestnáct bodů a zápas v závěru celkem v poklidu dohrávaly.

Turnaj pro svěřenkyně Viktora Pruši pokračuje hned v pondělí utkáním s Francií.

Izrael – Česká republika 57:70 (20:15; 34:33; 46:52)

Sless 18, Karash 14 – Zeithammerová 14, Buřtová 13, Malíková 12, Hamzová a Paťorková po 8, Halátková 6, Šitancová 4, Fučíková a Pokorná po 2, Horsáková 1, Ondroušková a Vydrová 0

Fauly: 19 – 12

Natálie Horsáková: "Na začátku utkání jsme si v obraně nevěděly rady s rychle volenými střelami soupeře. Nedařilo se ani na útočné polovině. Po poločase jsme nastoupily s agresivnější obranou. Díky dobré obraně se nám začalo dařit i na útočné polovině, kde se nám doslova roztrhl pytel se střelami za tři body. Následně jsme si vybojovaly mírný náskok, který jsme do konce zápasu mírně navyšovaly."