Lvice U16 znovu výborně bránily a slaví na ME druhou výhru

Skvělou obranou se zatím prezentují kadetky na evropském šampionátu v makedonském Skopje. Svěřenkyně Richarda Fouska předvedly výbornou defenzivu i ve svém druhém turnajovém vystoupení a přehrály Řekyně 58:47.

Řecku ve čtvrtek v úvodním zápase pomohla vystřílet výhru proti Turecku 29 body a 16 doskoky Elenie Bosganaová a Češky se proto hlavně zaměřily na zastavení největší střelecké hrozby soupeřek. Bosganaovou se jim podařilo pěkně otrávit, proměnila jedinou střelu z pole, vyfaulovala se a s jedenácti body a třemi doskoky zůstala hodně za svým prvním výkonem. Lvice tak z obrany vyrážely do rychlých protiútoků a od začátku byly ve vedení. Od stavu 9:7 udržely Řecko na čtyřech bodech ve zbytku čtvrtiny a dostaly se do vedení, které už nepustily.

Ve druhé polovině druhé čtvrtiny se sice zasekla česká střelba a několik minut nepadl na straně Lvic ani bod, obrana ale stále udržela Češky ve dvouciferném náskoku. Ten se po přestávce podařilo rychle navýšit až na jedenadvacet bodů, když se střelecky činila hlavně Nikola Zdeňková se 17 body a Lvice pohodlně kontrolovaly vedení. Nevadilo tak ani, že v posledních čtyřech a půl minutách zápasu Češky neskórovaly a Řekyně rozdíl ve skóre korigovaly.

Základní skupinu, ve které jsou Češky velmi blízko prvnímu místu, zakončí český tým v sobotu od 18:45 zápasem s Tureckem.

David Zdeněk (asistent trenéra): „Ve druhém utkání jsme se zaměřili na pokrytí nejlepší hráčky Řecka, a to byl klíč k výhře. Když jsme k pozorné obraně přidali rychlý protiútok, dobře sehrané kombinace podpořené útočným doskokem, vyšplhalo se naše vedení až na 21 bodů. Pomalá hra soupeře a velmi rozporuplné výroky sudích však nahrávaly spíše soupeři, který nakonec korigoval již rozhodnuté utkání na přijatelný výsledek. To nic nemění na radosti z další výhry a z dobře zvládnutého utkání.“

Řecko – Česká republika 47:58 (11:19; 20:30; 31:50)

Polymeni 17, Bosgana 11 – Zdeňková 17, Svatoňová 9, Brejchová a Chromá po 8, Šafránková 7, Kadlecová 4, Ceralová 3, Hibalová a Mikšíková po 1, Vejvodová, Žílová a Špelinová 0

TH: 25/18 – 26/19

Trojky: 3 – 5

Doskoky: 38 – 48

Zisky: 10 – 10

Ztráty: 20 – 21

Asistence: 10 – 9

Fauly: 23 – 24