Lvice U15 zářily ve Francii

Skvělou formu mají krátce před svátky reprezentantky do patnácti let, které dokázaly vyhrát o uplynulém víkendu mezinárodní turnaj ve francouzském Bourges. V jednom z vyhlášených měst ženského basketbalu, kde se dlouhodobě hraje i Euroliga, zvítězily ve dvou ze tří utkání a na turnaji s dvěma výběry domácí Francie a Německem slavily celkové vítězství.

Český tým odjel na turnaj v sestavě Klára Červenková (SBŠ Ostrava), Amálie Kolaříková (Tygři Praha/Ústí nad Labem), Tereza Tegelová (BSK TJ Jičín), Nela Holaňová (SBŠ Ostrava), Klára Žižková (Sokol Hradec Králové), Bohdana Metyšová (Studánka Pardubice), Kateřina Mikulášová (Studánka Pardubice), Barbora Vyhlídová (Tygři Praha), Anna Běláčová (Tygři Praha/DBaK), Klára Dvořáková (USK Praha), Karolína Taušová (USK Praha/BC Slaný), Barbora Šubová (Žabiny Brno). Ze sestavy na poslední chvíli kvůli nemoci/zranění vypadly Sára Karásková a Leontýna Poňuchálková.

Češky na turnaji nejprve vyzvaly výběr Francie Jih, kdy měly od druhé čtvrtiny navrch a připsaly si na úvod vysokou výhru 74:53. Následně pak sice nestačily na výběr Francie Sever kvůli výpadku v poslední čtvrtině a těsně prohrály. Chuť si ale spravily na závěr proti Němkám, které přehrály relativně hladce 61:43 a díky souhře dalších výsledků slavily celkové vítězství. Německo prohrálo s Francií - sever 57:59 a s Francií - jih 44:52. Francie - jih porazila Francii - sever 62:58. Tři týmy zaznamenaly dvě výhry, porovnáním skóre na turnaji zvítězily Češky. Do All Stars turnaje jmenovali pořadatelé čtyři Francouzky a jičínskou rozehrávačku Terezu Tegelovou. Holkám gratulujeme a držíme palce do další práce!

Výsledky:

Francie jih – CZE 53:74 (10:12,23:38,35:54)

CZE – Francie sever 66:74 (17:17,37:34,55:53)

CZE – GER 61:43 (13:10,30:26,50:39)

Robert Landa (předseda komise vrcholového basketbalu dívek): „Hráčkám se velmi vydařilo úvodní utkání, zodpovědnou týmovou obranou i doskokem se dokázaly vyrovnat fyzicky lépe disponovaným Francouzkám a díky svižnějšímu zahájení útoku skórovaly naše hráčky více bodů z přesilových situací v rychlém protiútoku. Utkání s druhým výběrem Francie bylo pro naše hráčky více fyzicky náročné, po většinu zápasu jsme měli velký problém s doskokem, v útočné fázi bylo více výkyvů. Přesto bylo 35 minut vyrovnaných, zápas rozhodl bodový výpadek Češek na začátku poslední čtvrtky (5 minut 2:10). Svižné zahájení útoku po doskoku / zisku / koši a z toho pramenící rychlé protiútoky byly klíčem k vítězství v utkání s Německem. V posledním utkání si hráčky pomohly i šesti proměněnými trojkami.“