Lvice slaví mezi kadetkami

Mistryněmi republiky v kategorii kadetek U17 se staly podle očekávání hráčky Sokola Hradec Králové. Východočešky zdolaly ve finále HB Basket Praha 63:42 a pověsily si na krk zlaté medaile. S bronzem odjíždí USK Praha.

Poslední hrací den na republikovém šampionátu dívek U17 odstartoval duelem o sedmé místo mezi KP Brno a Slovankou. Brňanky sice po většinu první půle prohrávaly, ale duel zvládly zejména díky skvělé poslední čtvrtině otočit a nakonec zvítězily 64:51. Brňanky dovedla k výhře Viktorie Švarcová s 18 body, Slovance nestačilo po třinácti bodech dua Velická – Civínová. Pátou příčku pak vybojoval Basket Ostrava, který přehrál od první čtvrtiny Levhartice Chomutov a dokráčel postupným navyšováním náskoku k výhře 85:56. Ostravská Sofie Kaducová zářila s 22 body a 17 doskoky, Levhartice vedla Ela Salačová s 16 body a 13 doskoky.

Bronz pak putuje do Prahy, když USK bez větších problémů rozstřílel brněnské Žabiny 79:48. Pražanky prohrávaly jen v úvodních minutách, než se rozehrály a první čtvrtinu ovládly šestnáctibodovým rozdílem. V nastaveném tempu pak pokračovaly i nadále, a i přes lehce vypuštěnou poslední čtvrtinu z toho bylo poklidné vítězství. K tomu přispěla hned pětice dvouciferných střelkyň USK v čele s osmnácti body Adély Linhartové a patnácti Lindy Srpové. Brňanky se nedokázaly individuálně dostat nad deset bodů, na devíti skončila Anna Marie Pražáková.

I finále pak bylo relativně jasnou záležitostí, když HB Basket vedl nad domácími favoritkami jen v úvodních minutách a na konci první čtvrtiny už ztrácel dvouciferným rozdílem. Z této ztráty se ještě Pražanky dokázaly částečně vzpamatovat a v polovině třetí čtvrtiny bylo vyrovnání na dosah, pak ale přišel rozhodující nápor domácích a série 24:0 rozhodla definitivně o republikovém titulu. Skvělý zápas odehrála za Hradec zejména Sandra Horáková, která zaznamenala 15 bodů, sedmnáct doskoků a sedm zisků. HB Basket se opíral o Kláru Slunečkovou, která nastřílela dvanáct bodů.