Lvice na Univerziádě vypadly ve čtvrtfinále

Česká ženská reprezentace si na Světové Univerziádě v italské Neapoli o medaile nezahraje. Svěřenkyně trenéra Daniela Kurucze nestačily v nedělním čtvrtfinále na Portugalsko po nepovedeném závěru 44:60 a čekají je boje o páté až osmé místo.

Lvice sice po většinu zápasu prohrávaly, když byly Portugalky vpředu od úvodních minut, rozhodovalo se ale až v úplném závěru. Portugalský celek udržel Češky v prvních pěti minutách zápasu na třech bodech a celkem na devíti za celou první čtvrtinu. Ve třetí desetiminutovce se naopak podobný kousek povedl Češkám a dal jim šanci na zvrat v zápase.

Ještě v úvodu poslední čtvrtiny Češky dokázaly otočit na 38:37 ve svůj prospěch a sahaly po postupu do semifinále, pak však inkasovaly hrozivou šňůru 15:0, zbytek zápasu prohrály celkem 6:23 a sen o medaili se rozplynul. Nic s tím neudělala ani snaha trenéra skrze střídání a oddechový čas zastavit sérii soupeřek.

Portugalsko – Česká republika 60:44 (14:9; 28:22; 37:35)

Ferreira 26, Koustourkova 9 – Stoupalová 15, Hošková 8, Gaislerová 5, Břicháčová a Mircová po 3, Krejzová, Šoukalová, Kracíková, Rašková a Křivánková po 2, Opočenská a Petrušková 0

TH: 22/13 – 18/14

Trojky: 7 – 4

Doskoky: 38 – 41

Zisky: 12 – 6

Ztráty: 10 – 17

Asistence: 12 – 12

Fauly: 18 – 16