Lvice na Univerziádě sedmé

České basketbalistky uspěly v boji o 7. místo na světové univerziádě v Chengdu proti Brazílii a obhájily tak pozice z neapolské univerziády.

Vítězství 79:74 napovídá o dramatu až do konce, což tak částečně i bylo, nicméně jsme se od začátku drželi dohodnuté taktiky, zejména v systému střídání obran, což dělalo soupeři velké potíže, Po první části jsme vedli 22:11 a podobný náskok udržovali v podstatě po celé utkání. Poločasový stav 49:33 byl asi nejvyšším vedením v zápase. Brazilky se však rozhodly druhou půli zdramatizovat.

Za poměrně výrazné pomoci rozhodčích začaly Brazilky stahovat z trestných hodů, což je vrátilo do zápasu. Pět minut před koncem základní hrací doby jsme ale ještě stále vedli o 4 body. Následně se Brazilky rozhodly hrát vabank a útočily vše 1 na 1. My jsme ale dobře ubránily všechny brazilské pokusy, závěr jsme odehráli v klidu, byť s velkým mentálním nasazením. Vítězství je zasloužené a doopravdy jsme si ho užili.

Body: Kopecká 23 (+12 doskoků), Ondroušková 16 (+6 získaných faulů), Hálová 15, Natabou 12 (+19 doskoků), Buřtová 7, Rašková a Žílová po 3, Busková, Káňová, Gaislerová, Halátková, Vydrová.

Autorem textu je trenér českého národního týmu Daniel Kurucz.