Lvi U18 zvládli první vážnou prověrku na ME

Česká mužská reprezentace do osmnácti let je i po třetím zápase na evropském šampionátu divize B neporažena. Svěřenci Luboše Bartoně v makedonském Skopje přehráli posledního dalšího neporaženého soupeře ze skupiny C, když přehráli Izrael 85:74. V pondělí mají Češi den volna, v úterý je čeká od 21 hodin duel s Nizozemskem.

Zápas dvou neporažených ceků sliboval pěkný duel a fanoušci v hale nebo u přenosu na YouTube FIBA nebyli zklamaní. Izraelci do utkání výborně vstoupili a v páté minutě vedli 10:1. Češo se ale nenechali rozhodit a o tři minuty později už Viktor Tělecký srovnával z šestek na 15:15. V závěru prvního období pak český tým získal vedení, o které už do konce zápasu nepřišel.

Mírný náskok vydržel Čechům až do přestávky, po které přišlo zlepšení výkonu Čechů vedených Vítem Krejčím a náskok vzrostl do dvouciferných čísel. V závěru třetí čtvrtiny se pak Izraelci v čele s pivotem Tomerem Levinsonem přiblížili na dostřel Čechům, jenže český tým měl v rukávu odpověď a soupeře v poslední čtvrtině definitivně setřásl.

Podobně jako v prvním duelu na turnaji se Češi trápili z čáry trestného hodu. Jejich jedenáct zahozených trestných hodů ale překonali Izraelci hned čtrnácti chybami. Svěřencům Luboše Bartoně se znovu dařilo z trojky, když trefili deset střel zpoza oblouku a také donutili Izrael k 18 ztrátám.

Výborný individuální výkon podal Vít Krejčí, který i přes šest minutých šestek zaznamenal 23 bodů, na doskoku byl skvělý Luboš Kovář, který ke 13 bodům přidal i 14 doskoků.

Izrael - Česká republika 74:85 (17:23, 35:42, 55:61)

Levinson 19, Alber 16, Avdija 14 – Krejčí 23, Böhm 19, Kovář 13, Tělecký 8, Mikyska 7, Vyroubal 6, Samoura 5, Sýkora a Fuxa po 2, Kulich, Čejka a Noumeros 0

TH: 40/26 – 26/15

Trojky: 4 - 10

Doskoky: 52 - 47

Zisky: 1 - 9

Ztráty: 18 - 10

Asistence: 18 - 20

Fauly: 26 - 29