Lvi U18 dál čekají na výhru

Stále na první výhru bohužel čekají čeští basketbalisté do osmnácti let na evropském šampionátu divize A. V srbském Niši český tým podlehl po domácím výběru a Slovinsku i Finsku 64:74 a ve středečním osmifinále vyzve vítěze skupiny C, s největší pravděpodobností Španělsko.

Češi se hodně zaměřili na starty do zápasů, které jim zatím na turnaji příliš nevycházely, proto pro ně musel být začátek 7:0 jako ze říše snů. O to víc, když první čtvrtina byla hodně o obraně, střelecky se příliš nedařilo ani jednomu z týmů. Finové se protrápili na deset bodů, Český tým si připsal o pět víc, a to ještě Finsko dalo pět bodů za poslední minutu čtvrtiny.

Od druhé čtvrtiny se skóre srovnalo a oba celky se po chvílích střídaly ve vedení. Útok se příliš nezlepšil, k tomu došlo až po přestávce, do které šli Češi s nejtěsnějším vedením. Za Lvy hrál znovu velmi dobrý zápas Milan Tomáš Stráněl, nejen v útoku, ale i na doskoku, Češi zase měli velké problémy ubránit rozehrávače Elmeri Abbeyho, kterému se sice nedařilo z trojky, ale v nájezdech český tým hodně trápil. Svěřence Torstena Loibla hodně trápily ztracené míče, kterých nasbírali celkem třicet.

Vyrovnaná bitva s tahanicí o každý bod pokračoval až do poslední čtvrtiny, která českému týmu nevyšla a Finové se rozjeli. Ještě šest a půl minuty před koncem bylo skóre vyrovnané 53:53, pak se ale chytila finská ofenziva, rozjela nejlepší čtvrtinu v utkání a hráči v bílém se bleskově ujali vedení, které v poslední dvouminutovce vyšponovali až na deset bodů a závěr už si Finsko pohlídalo přes velkou českou bojovnost.

Třicet českých chyb potrestalo Finsko 23 body, navíc byli Finové lepší i na útočném doskoku. Fin Abbey byl nejlepším střelcem zápasu s 26 body, Stráněl mu kontroval 17 body a 14 doskoky, ale závěr už kvůli pěti faulům nedohrál, Jan Matušík a Benjamin Koppke se shodli na jedenácti bodech.