Lvi U16 přehráli i Kypr a ve čtvrtfinále ME vyzvou Polsko

Čeští basketbaloví kadeti dohrají svou základní skupinu na evropském šampionátu divize B s jedinou porážkou. O jejich čtvrté výhře z pěti utkání rozhodl výsledek úterního posledního utkání ve skupině, ve kterém přehráli outsidera skupiny Kypr 84:66. Již před zápasem bylo jasné, že do čtvrtfinále půjdou z druhého místa a vyzvou v něm vítěze skupiny A Polsko.

Kypřané sice na turnaji zatím nevyhráli ani jediný zápas, často ale dlouho svého soupeře trápil. Mladí Lvi se proto rozhodli na soupeře nastoupit a pokusit se utkání rozhodnout co nejrychleji. To se celkem dařilo v úvodu, když Čechům vyšel skvěle závěr první čtvrtiny a v úvodu té druhé šli dokonce do dvacetibodového vedení. Pak se ale Kypr zlepšil v útoku a do poločasu se jim hlavně díky Asonitisovi podařilo dostat lehce zpátky do utkání. Čechy znovu trápily ztráty, kterých zvládli spáchat za první poločas jedenáct, alespoň se ale zlepšili v proměňování trestných hodů. Větší drama však svěřenci Jana Slowiaka ani náhodou nepřipustili, když do druhé půle vstoupili podobně jako do té první, úvodní část vyhráli 11:2 a zaveleli k hladké výhře. Od poloviny třetí čtvrtiny se tak mohlo utkání prakticky dohrávat, trenéři mohli dát dostatek prostoru všem hráčům a šetřit síly na čtvrteční čtvrtfinále. To se zřejmě odehraje od 13:45.

Česká republika – Kypr 84:66 (25:11; 45:30; 72:47)

Charvát 17, Rytíř 12, Vrábel 9, Nečas a Šafařík po 8, Švec, Dáňa a Žejdl po 7, Husták O. a Křivánek po 4, Dohnal 1, Husták A. 0 – Asonitis 14, Evmolpidis 12

TH: 15/9 – 21/11

Trojky: 5 – 5

Doskoky: 56 – 40

Zisky: 17 – 10

Ztráty: 18 – 20

Asistence: 17 – 10

Fauly: 18 – 11