Levhartice znovu padly v koncovce

Ani na třetí pokus se nepodařilo basketbalistkám Chomutova vybojovat premiérovou výhru v EuroCupu. Levhartice přesto byly znovu blízko, favorizovanému španělskému týmu Estudiantes podlehly na domácí palubovce 66:70 a i ve třetí koncovce byl tak šťastnější soupeř. Další pokus budou mít svěřenkyně Pavla Staňka za týden znovu doma proti maďarskému Székszárdu.

Levhartice do utkání vstoupily vedením 4:0, ale pak se bohužel hostující hráčky chytly, otočily skóre a do konce čtvrtiny nasbíraly samy mírný náskok. Estudiantes odskočily ve druhé čtvrtině dokonce krátce do dvouciferného náskoku, ale ten jim nevydržel a bojovné Levhartice v poločase ztrácely už pouze šest bodů. Navíc pak domácímu celku hrajícímu znovu před slušnou kulisou vyšel skvěle start do druhé půle a série osmi bodů přinesla druhé vedení v utkání. Estudiantes se nadále trápilo v útoku a pouhých dvanáct bodů za třetí období znamenalo srovnání skóre po třech čtvrtinách a naprosto otevřenou partii.

Otočit skóre se ale bohužel už domácím nepodařilo, Estudiantes mírně odskočilo a udržovalo si těsné vedení. Drama vrcholilo v závěru, kdy španělský celek vedl o pět bodů necelé tři minuty do konce, než pak Anna Rylichová košem a šestkou pětašedesát sekund před koncem snížila na rozdíl dvou bodů. Dvě šance na srovnání či otočení skóre měla Valentýna Kadlecová, ale nedala ani trojku ani nájezd a skóre tak hostující hráčky pečetily trestnými hody.

Hvězdou zápasu byla hostující Američanka Whittle, která ke 23 bodům přidala i 12 doskoků. Sekundovala jí domácí hvězda Wynn-Pollard, která dala 16 bodů a doskočila i osm míčů. Do dvouciferných čísel se dostala ještě Anna Rylichová s 12 body. Kaňkou na utkání je zranění z třinácté minuty Američanky Yemiyah Morris.

Pavel Staněk (trenér Levhartic Chomutov): „Mrzí každá porážka, ale tahle o to víc, protože jsme byli kousíček od výhry. Jsem na družstvo hrdý za to, jaký výkon předvedlo. Rozhodly opravdu maličkosti, o kterých víme. Když se z nich poučíme, můžeme být ještě lepší. Myslím, že jsme předvedli zatím nejlepší výkon sezóny. V podstatě celou dobu jsme hráli koncentrovaně, bojovali jsme a vyhnul se nám herní výpadek. Když ještě odbouráme výpadky v podobě individuálních chyb, bude to úplně geniální. Rozdíl byl velikánský, i když jsme se upozorňovali, že Estudiantes mají zkušené podkošové hráčky a také holky z perimetru si chodí za svým balonem. Bohužel jsme dva tři doskoky ubránili, ale soupeřky stejně nakonec koš daly, což dost zamrzelo. Takové věci basketbal přináší a já na kdyby moc nehraju. Víme, jak zápas vypadal bez ní, a musíme věřit, že nepůjde o vážné zranění.“