Každý váš potlesk je něco neuvěřitelného, vzkazuje Karolína Malečková

Kapitánka Karolína Malečková stojí hrdě v čele české družiny, kterou vede vstříc nelítostným bojům na Mistrovství světa v basketbalu žen do 17 let. Na svém tažení šampionátem zatím domácí hráčky získaly v Klatovech jedno vítězství ze dvou zápasů, když včera nešťastně podlehly až v prodloužení Maďarsku.

 

MaleckovaPro český národní tým je jeho kapitánka opravdu ústřední postavou jak na hřišti, tak i mimo něj. V dosavadních zápasech nasbírala v průměru 4 body, ale především 7,5 doskoku a 6,5 asistence na zápas. Hlavně počet doskočených míčů je na 162 centimetrů vysokou hráčku parádní číslo.

 

Zápasy českého týmu na zimním stadionu v Klatovech doprovází úžasná atmosféra. Za dva hrací dny si cestu do ochozů na české zápasy našlo více jak 3 200 fanoušků. A nutno podotknout, že fanoušků, kteří v hale raději nechají hlasivky, jen aby podpořili domácí tým. „Pro nás je to neskutečné. Ti diváci tady, to je něco úžasného. Všem se nám to moc líbí. Hlavně i když se včera prohrálo, tak celá hala vstala a tleskala nám. To bylo něco neuvěřitelného,“ váží si podpory kapitánka Karolína Malečková.

 

Češky jsou známé tím, že mají v týmu dobrou pohodu a skvělou partu. Kapitánka tak nemá moc práce s usměrňováním spoluhráček, přesto si po včerejším nešťastném závěru utkání vzala v šatně slovo. „Včera to pro nás bylo těžké po prohře v prodloužení. Všechny jsme byly na konci svých sil, byly tam i slzy. Nějak se to ale vyřešilo. Řekly jsme si, že se musíme podporovat, nedat hlavu dolů, jít dál a zítra se pokusit porazit Kanadu a získat druhé místo ve skupině,“ popsala chvíle bezprostředně po posledním hvizdu v utkání s Maďarskem.

 

Dnes už ale svěřenkyně Richarda Fouska myslí dál. Po dni volna je zítra čekají na závěr skupiny Kanaďanky, které zatím mají po dvou utkáních stejnou bilanci jako domácí hráčky. A Karolína Malečková nabízí na Severoameričanky recept: „Musíme hrát rychleji. Ony hrají takový pomalý basket. Asi mají radši, když se na ně netlačí a mohou se postupně dostat ke koši. Chceme je přehrát rychlými protiútoky a hlavně chytrou obranou.“

 

Turnaj už se dostává do fáze, kdy na řadu přichází sledování soupeřů z ostatních skupin pro vyřazovací boje. „Teď jsme koukaly, že když by se nám hodně dařilo, mohly bychom se díky druhému místu vyhnout Americe. Když bychom byly druhé ve skupině, šly bychom v osmifinále na Itálii. To by pro nás asi bylo dobré,“ ví rozehrávačka Lokomotivy Karlovy Vary jak důležité bude zítřejší střetnutí, které začíná na klatovském zimním stadionu v 18 hodin.

 

Jelikož se blíží zápasy, ve kterých půjde o všechno, má kapitánka vzkaz od svého týmu všem fanouškům: „Všechny vás potřebujeme. Je to neskutečné, když přijdete v takovém počtu. My jsme za to hodně rády a vděčné. Každý váš potlesk je něco neuvěřitelného. Doufáme, že budete chodit dál, i kdyby se třeba zrovna nedařilo.“

 

 

Autor:
Reklama
Louda Auto FINAL 4