Karel Šíp naše zápasy sledoval, říká Hruban po natáčení Všechnopárty

Při jeho nabitém programu nebylo vůbec jednoduché sladit se s vysílacím plánem Všechnopárty Karla Šípa. Křídelník reprezentace a ČEZ Basketball Nymburk se však nakonec v závěru listopadu - po téměř dvouměsíčním hledání vhodného data - pódia v pražském divadle Semafor dočkal a dnes večer v 21:40 na ČT1 uvidíte výsledek. „Lidi se docela smáli,“ pochvaloval si 29letý forward, který měl při natáčení mezi diváky v nevelkém semaforském hledišti i svoji manželku.

 

Vojto, za ty roky na elitní basketbalové scéně už jste zvyklý vystupovat na veřejnosti, přesto byla tam před vaší první televizní talkshow nervozita?

Trochu samozřejmě byla. Na nějaké kamery jsme už z basketu zvyklí, ale tohle je trochu něco jiného, navíc se tam po nás chce i jiná „produkce“. Když jsem se ale s panem Šípem setkal, a měli jsme nějaké sezení před samotným natáčením, už to ze mě spadlo. On je extrémně příjemný společník a při stylu, jakým vede dialog, tam člověka nenechá jen sedět a mlčet. A to je fajn zvlášť pro někoho, kdo není na takové vystupování zvyklý.

 

I vám stejně jako spoluhráči Jaromíru Bohačíkovi, který byl minulý týden v Show Jana Krause, někdo z televizního štábu volal kvůli průzkumnému rozhovoru předem?

Mně ne. Co potřebovali, to si asi zjistili sami. Já dostal předem jediný pokyn ohledně oblečení, aby se to pak netlouklo s kamerou. A pak už přímo v divadle přišlo patnáctiminutové přípravné posezení s panem Šípem.

 

Popište trochu blíž tuhle přípravnou fázi.

V divadle jsem byl asi hodinu před natáčením. Měl jsem možnost si promluvit i s ostatními účinkujícími, pak jsem šel do maskérny a následoval předběžný rozhovor s panem Šípem o tom, o čem se budeme bavit, a jak bude vést rozhovor. Já šel na řadu jako třetí, takže když to začalo, čekal jsem v zákulisí asi hodinu, než jsem vyběhl na pódium.

 

Co o vás Karel Šíp věděl dopředu?

Říkal, že na naše reprezentační zápasy koukal a že to bylo super. Upozornil mě, že se bude hlavně hodně ptát a že se bude ptát i na řadu věcí, na které by se normálně ptát nemusel, ale v rámci toho, aby - jak se říká – řeč nestála, se na ně stejně zeptá. A taky že nechce, abych odpovídal jednoduchými větami, naopak jsem se měl snažit rozmluvit víc.

 

Je to tak, že Karel Šíp nemá připravený žádný koncept svého rozhovoru a že jede tak říkajíc z voleje?

Ano, to říkal i sám, že to není nějak připravené a to včetně témat. Vždycky začne nějakými obecnými věcmi, a až ho něco zaujme, tak se na to víc soustředí a rozvine to. On tomu říká „rozhovor u piva“. O Karlu Šípovi je známé, že je to docela velký sportovní fanoušek a že i o basketu a o nás leccos ví. Možná jednou dvakrát se stalo, že něco jako by nevěděl, ale to spíš bylo pro účel toho rozhovoru, a ne že by to opravdu neznal.

 

Zaskočil vás něčím?

Ani ne, já jsem jen udělal klasickou chybu - jak jsem nepočítal s tím, že se pořád o tolik dní předtáčí -, že jsem vyprávěl o našem tehdy blížícím se zápase s Francií a pozval jsem na něj diváky, což asi bude vystřiženo. Takže bych řekl, že mě zaskočila ta televizní kouzla, ale jinak to proběhlo podle očekávání.

 

Byli jste i vtipní?

Lidi se docela smáli, takže myslím, že i jo. Mě to už trochu splývá, tak se už těším, až se na to podívám jakoby zvenku, abych to viděl jinak, než z toho křesla v divadle.

 

Jak dlouho s vámi Karel Šíp při natáčení mluvil a o kolik kratší sestřih uvidíme my?

Celé představení trvá asi hodinu čtyřicet a do televize jde kolem 50 minut. A já sám jsem mluvil asi pětatřicet.

 

Dalšími hosty tohoto dílu budou herečka Libuše Švormová a expert na virtuální realitu Martin Holečko. Stihli jste si promluvit?

S paní Švormovou jsme mluvili hlavně o tom jak byla hrozně nervózní, protože na tohle není vůbec zvyklá. Většina herců prý tohle vystupování nedělá ráda, protože nemají rádi, když nemají svou danou roli. A Martin Holečko mluvil třeba o tom, jak se virtuální realita využívá při sportu a trénování.

 

Vy už máte zkušenost s hraním před televizními kamerami i před osmi tisíci fanoušků. Teď jste byl zase ve světlech ramp jako bavič před necelou stovkou lidí na divadelním pódiu. Jaký je to rozdíl?

Tohle menší publikum je daleko horší. Je to všechno bližší, intimnější, kdežto při basketu jsou ti lidé daleko. Z pohledu té vzájemné interakce a blízkosti publika je tak tohle mnohem těžší, než hrát basket i před mnohem větší návštěvou.

 

Bylo i něco, co vás při téhle nové zkušenosti třeba i zklamalo?

Ne, to vůbec. Naopak jsem byl překvapený, jak moc mě to bavilo, jak příjemná zkušenost to byla, a jak příjemní byli i všichni ti lidé okolo. Panovala tam skoro domácí, rodinná atmosféra.

 

Jak jste vůbec s kolegou Bohačíkem vyhodnotili svá televizní vystoupení, která na obrazovkách proběhnou prakticky během týdne?

Mě z ČT kontaktovali mnohem dřív než jeho, ale protože natáčecí dny Všechnopárty jsou, tuším, úterky a středy, kdy se hraje Liga mistrů, první volno jsem měl až při reprezentační pauze. Takže jsme byli v kontaktu skoro dva měsíce. Navíc Všechnopárty se točí nějaké tři týdny dopředu a Show Jana Krause jen den předem, takže se to sešlo z jiných důvodů. Jinak myslím, že ten hlavní rozdíl v obou talkshow je v moderátorech. Jan Kraus toho míň odpustí, snaží se být vtipný hlavně on, i za cenu toho, že budou vypadat hůř ti ostatní, což je pro hosty těžší. Já tak byl radši u Karla Šípa, který se snaží, aby hosté měli co povídat, vtipní byli oni a ten rozhovor byl vyrovnaný.

 

I vy jste stejně jako kolega dostal za své vystoupení, tentokrát ve veřejnoprávním médiu, odměnu?

Jo, a překvapivě jsem dopadl o něco líp než „Boči“. (směje se)

 

 

Autor:
Reklama
Radiožurnál Sport