Kadeti a kadetky zakončí období MČR 2019

Poslední kategorie, která ještě neodehrála své MČR jsou kadeti a kadetky U17. K nápravě dojde o tomto víkendu, kdy se nejlepší čtyři celky kadetů sjedou do Brna a kadetky si dají dostaveníčko v Praze na Folimance.

 

Domácí, Snakes Ostrava, nebo někdo další?

Final4 kadetů U17 pořádá nejlepší tým základní části SAM Brno. Brňané v průběhu základní části prohráli jen čtyři utkání z dvaadvaceti a ve čtvrtfinále si jako nasazené jedničky poradili 3:0 na zápasy s NH Ostrava. Největší oporou SAM v průběhu sezony byl se 17 body na utkání Tomáš Jansa, průměrně dvanáct bodů doručoval Jonáš Musil.

 

Soupeřem Brna v sobotním semifinále bude Nymburk. Středočeši skončili po základní části čtvrtí se sedmi porážkami a ve čtvrtfinále zdolali Sokol Pražský až v rozhodujícím pátém zápase. Sérii začali dvaadvacetibodovou porážkou na domácí palubovce a když prohráli i třetí zápas jasně, vypadalo to s nimi bledě. Nymburk ale zabral, vyhrál dva zápasy za sebou a vybojoval účast na Final4. Do bojů o medaile pomohl Středočechům nejvíce Filip Kábrt, který v sezoně zapisoval téměř 19 bodů na zápas, o šestnáct bodů se staral Filip Rylich.

 

Nasazenými dvojkami jsou pro MČR hráči Snakes Ostrava. Ti prohráli v základní části také jen čtyřikrát a jen těsně jim tak unikla možnost Final4 pořádat. Ve čtvrtfinále se Snakes trochu trápili s Pardubicemi, když dva domácí zápasy rozhodli až v koncovkách, i tak ale postoupili v nejkratším možném čase 3:0 na zápasy. Střeleckou hvězdou Ostravy byl v průběhu sezony s téměř 22 body na zápas Radek Janisch, šestnáct bodů průměrně přidával Jan Mička.

 

Ostravské hráče vyzve v semifinále Sokol Sršni Písek. Jihočeši prohráli v základní části jen o zápas více než vedoucí duo a po právu si v semifinále na Snakes věří. Ve čtvrtfinále sice v úvodním domácím duelu podlehli v přestřelce Prostějovu 99:105, ale pak zabrali, vyhráli tři zápasy za sebou a zajistili si postup na MČR. Tam je povede do boje se sezonním průměrem přes 22 bodů Martin Štrobl, téměř sedmnáct bodů v každém zápase přidával Jakub Šurý.

 

Program MČR

Sobota 11. května

SAM Brno – BA Nymburk 15:00

Snakes Ostrava – Sokol Písek 18:00

 

Neděle 12. května

Zápas o třetí místo 13:00

Finále 15:30

 

 

Potvrdí Pražanky roli favoritek i ve vyhnanství?

V roli hlavního favorita jdou do „domácího“ Final4 basketbalistky USK Praha. Celek z hlavního města v průběhu sezony prohrál jen jednou (na palubovce druhé Slovanky) a v domácím prostředí byl stoprocentní. Uvidíme, jak se popasuje s náhradním domácím stánkem na Folimance. Královka je totiž pro tento víkend obsazena nebasketbalovým programem.

 

Hráčky USK si bez potíží poradily ve čtvrtfinálové sérii s BA Sparta, kde všechny tři zápasy vyhrály alespoň o sedmnáct bodů a sérii ukončily nejkratším možným způsobem. Pražanky se spoléhají na střelecky hodně vyrovnaný tým, podle průměru nejlepší střelkyně týmu Petra Malíková dávala 12,5 bodu na utkání, necelých dvanáct doručovala Kateřina Zeithammerová.

 

USK se pokusí v sobotním semifinále zaskočit HB Basket, jehož hráčky skončily po základní části na pátém místě s deseti prohrami. Ve čtvrtfinále si však překvapivě rychle dokázaly poradit s KP Brno, které přehrály 3:0 na zápasy, z toho dvakrát v Brně. Nejlepší střelkyní HB je s dvanácti body na zápas Kateřina Vejvodová.

 

Třetím účastníkem MČR je Basket Slovanka, která byla celkem jednoznačně druhým nejlepším týmem základní části. Velmi dobrou formu potvrdila i ve čtvrtfinálové sérii s Žabinami, kterou vyhrála Slovanka hladce 3:0 na zápasy. Nejdominantnější střelkyní týmu v průběhu sezony je s 16 body na zápas Monika Fučíková, patnáct bodů přidávala Lucie Svatoňová.

 

Největší potíže měl ve čtvrtfinálové sérii třetí nasazený celek Hradce Králové. Východočešky v sérii s Trutnovem musely otáčet ze stavu 1:2 na zápasy, a nakonec jim to vyšlo. Z pěti zápasů se hned čtyřikrát hrála vyrovnaná koncovka, rozhodující duel vyhrál Hradec 51:49. Trutnov však v posledních sekundách minul několik otevřených střel. V průběhu sezony tým střelecky vedla Nikola Šafránková se 13 body na zápas.

 

Program MČR

Sobota 11. května

USK Praha – HB Basket 14:00

Basket Slovanka – Hradec Králové 16:30

 

Neděle 12. května

Zápas o třetí místo 11:00

Finále 13:00

 

 

Vrcholí sezona starších minižáků

O víkendu proběhnou i Národní finále a Festivaly starších minižáků a minižaček U13. Národní finále se uskuteční pro dívky v Chomutově a pro chlapce v Pelhřimově, Festival chlapců se odehraje v Litomyšli a Festival dívek v Brandýse nad Labem. Kompletní informace a následné review naleznete na webu minibasektbal.cz.

 

Autor:
Reklama
Zkouška hejty