Junioři si na úvod ME proti Lucembursku zastříleli

Úspěšný vstup do evropského šampionátu divize B mají za sebou čeští junioři U18. Svěřenci Luboše Bartoně si v rumunské Oradei hladce poradili s Lucemburskem 33:117. Alespoň jedenáct minut odehrálo všech dvanáct hráčů na soupisce a každý si připsal alespoň dva body.

Češi věděli, že je na úvod čeká jeden ze slabších soupeřů ze skupiny, proto se soustředili, aby duel nepodcenili. Naštěstí se jim podařilo soupeře zaskočit hned od začátku, na úvodní trojku soupeře zareagovali vlastní bodovou šňůrou a po šesti minutách šli poprvé do dvouciferného náskoku. Vedení rychle rostlo i dál a s pouhými sedmi inkasovanými body po deseti minutách mohli být Češi velmi spokojeni.

V podobném rytmu pokračoval i zbytek zápasu. Český tým jen ve druhé čtvrtině dovolil soupeři nastřílet dvouciferný počet bodů za čtvrtinu a střelecky se v dresu Lucemburska prosazovali prakticky jen dva hráči. Mladí Češi prakticky vůbec nepotřebovali faulovat, Lucemburčané se za celý zápas dostali jen ke dvěma trestným hodům a oba zahodili. Jasná převaha svěřenců Luboše Bartoně byla patrná ve všech statistických ukazatelích a trenér si tak mohl dovolit dát dostatečný prostor všem hráčům na soupisce. I tak náskok stále rostl až na maximálních a zároveň celkových 84 bodů rozdílu.

Turnaj pro český tým pokračuje v sobotu večer duelem s Islandem.

Luboš Bartoň (trenér ČR): „Jsem spokojen s koncentrací hráčů vlastně po celý zápas. Těžko jinak komentovat zápas, kde byla jasná převaha na jedné straně. Myslím si, že v daných podmínkách jsme se prezentovali naší hrou (méně taktiky) a všech 12 hráčů dostalo prostor.“

Ondřej Hanzlík (hráč ČR): „Do zápasu jsme vstoupili nervózně, ale po pěti minutách jsme postupně začali hrát naši hru a soupeři jsme odskočili. Ve zbytku zápasu jsme dodrželi herní plán a dotáhli jsme zápas do vítězného konce.“

Lucembursko – Česká republika 33:117 (7:33; 20:64; 28:92)

Vlaminck 13, Ceman 9 – Hanzlík 22, Noumeros a Sýkora po 17, Vondra 14, Böhm 11, Svojanovský a Rylich po 9, Burda 7, Vyroubal 5, Kábrt, Svoboda a Pelikán po 2

TH: 2/0 – 31/25

Trojky: 5 – 10

Doskoky: 21 – 61

Zisky: 13 – 27

Ztráty: 42 – 17

Asistence: 9 – 29

Fauly: 20 – 11