Jsme v nejlepší formě sezóny, říká před Hyundai FINAL 4 brněnský Jaroslav Prášil

V roli „polovičních“ domácích vstoupí do turnaje Hyundai FINAL 4 hráči mmcité Brno. Dvoudenní akci sice přivítá moravské metropole, ale basketbalisté mmcité před zápasem nezasednou ve své běžné šatně v hale Morenda, ale přesunou se směr Rosnička. Právě v hale proslavené urputnými boji IMOSu v ženské Eurolize se brněnští hráči pokusí poprvé od svého návratu mezi českou elitu vyzrát na Prostějov. Zlepšená forma posledních dnů jim může hrát do karet.

 

O šancích svého týmu v semifinále

"Jsme v roli outsidera, které jsme si vědomi. Jsme ale rádi, že jsme tuhle šanci hrát Hyundai Final 4 dostali. Do zápasu samozřejmě půjdeme s tím, že ho chceme vyhrát. Teď jsem asi v nejlepší formě sezony, konečně jsme všichni zdraví a hrajeme v kompletní sestavě a aspoň z pohledu poháru nám forma vygradovala ve správný čas. Půjdeme do toho s tím, že stát se může cokoli. Hrajeme doma, a pokud nás přijde podpořit víc fanoušků, zápas nám vyjde a naopak Prostějovu trošku ne, tak můžeme i vyhrát."

 

O zkušenostech s halou Rosnička

"Hrál jsem tam někdy v juniorské kategorii, takže skoro před 20 lety. Výhodu znalosti košů tak určitě mít nebudu. (smích) Třeba tam ale stihneme ještě nějaký trénink před semifinále."

 

O zapracování nového rozehrávače Stevena Bennetta

"Myslím, že jeho role v semifinále by mohla být veliká. Ta souhra ještě není ideální a ani pro něj to není jednoduché. Poslední zápasy už ale ukázaly, že se spolu sžíváme, lepší se hra i výsledky, tedy až na zápas v Pardubicích, na který bych nevzpomínal rád. Je to určitě hráč, který nám ještě pomůže."

 

O tom, co se ve hře týmu od začátku sezony nejvíc zvedlo

"Zapracovali jsme na obranné fázi, což je znát. Nemyslím ale, že jsme něco zásadního individuálně nebo týmově zlepšili. Největší plus je hlavně to, že jsme konečně kompletní. Pokud nám jeden dva hráči ze základní rotace chyběli, bylo těžké je nahrazovat."

 

 

Autor:
Reklama
Detail článku - Kooperativa