Jasná výhra nad Angolou a postup do čtvrtfinále

Angola – Česká republika  47:82 (18:23; 25:40; 35:58)
Mauricio 18, Manuel 10, Tomas 9, Camufal a Vicente po 3, Cardoso 2, Eusebio a Filipe po 1, Goncalves, Jorge, Felix, Guadalupe 0 – Zrůstová 20, Vítečková 19, Bartáková 8, Horáková 7, Elhotová 6, Zohnová a Hanušová po 4, Veselá, Bartoňová, Burgrová a Pecková po 2
TH: 30/16 – 19/15
Trojky: 3 – 9
Doskoky: 46 – 42
Fauly: 20 - 20

Skóre otevřela Eva Vítečková a Češky od té doby v první čtvrtině ani jednou neprohrávaly. Nedokázaly se však nejlepšímu týmu Afriky vzdálit na větší rozdíl. Skóre za českou stranu držela především ostrostřelkyně Vítečková, která konto soupeřek v první desetiminutovce zatížila celkem 13 body! A byla to ona, kdo trojkou v závěru čtvrtiny odmítl přiblížení soupeřek na dva body.

Prvním, kdo skóroval ve druhé čtvrtině, byla Alena Hanušová, která tak zvýšila vedení už na sedm bodů. Dvouciferný náskok zajistila lvicím svojí trojkou Vítečková. Soupeřky dokázaly snížit zpět na šest bodů, ale čtyři minuty před koncem poločasu vrátila dvoucifernou výhodu na českou stranu Elhotová, kterou podpořily ještě Kulichová s Horákovou a Češky tak vyhrály první poločas o 15 bodů.

Po necelých čtyřech minutách už Češky svůj náskok navýšily na 20 bodů. Lvice si takovýto náskok držely. V čase 27:40 zaznamenala svůj první olympijský bod z trestného hodu Lenka Bartáková. Pak nastala chvíle pro Michaelu Zrůstovou, která  potvrdila dobrou střeleckou mušku z posledního zápasu proti Američankám.

Velmi dobrý zápas hrála ve své premiérové reprezentační sezoně Lenka Bartáková. Třicetibodový náskok zajistila českým basketbalistkám trojkou Zrůstová, která opět předváděla vynikající střelecký výkon. V té chvíli nemohlo být pochyb o tom, že lvice směřují vstříc olympijskému čtvrtfinále. Po vyrovnané první čtvrtině tak lvice porazily svého soupeře rozdílem třídy a připsaly si druhou výhru v olympijském turnaji.

Ve čtvrtfinále narazí česká reprezentace na Francouzky. Londýn tak uvidí reprízu zápasu o bronz na loňském ME.