Hradec Králové a Sokol Pražský mají zlaté medaile z MČR U14

O posledním dubnovém víkendu se utkaly nejlepší basketbalové týmy chlapců a dívek v kategorii mladších žáků a žákyň U14 na mistrovstvích ČR. Dívky se od čtvrtka do neděle potkávaly ve Strakonicích, chlapci ve stejném termínu v Kralupech nad Vltavou.

 

Na obou turnajích se hrálo ve dvou čtyřčlenných skupinách nejprve každý s každým a nejlepší dva celky z každé skupiny postupovaly do semifinále. Následně se dohrávalo o konečné umístění.

 

U dívek se ve skupině A střetly týmy Ostravy, Sparty Praha, USK Praha a Žabin Brno. Nejúspěšnější byl brněnský celek, který vyhrál ve skupině všechny tři své zápasy. Nejvíce se nadřely Brňanky v duelu se Spartou, kterou zdolaly po vyrovnané koncovce 59:57. Druhá ve skupině skončila právě Sparta, která kromě porážky s Brnem dvakrát relativně hladce zvítězila. Třetí skončila ve skupině Ostrava, která zdolala ve vzájemném zápase USK 58:55 a připsala si alespoň jednu výhru.

 

Ve skupině B byl nejlepší Hradec Králové, který si připsal tři jasné výhry, vždy minimálně o čtyřiadvacet bodů. Do semifinále s Hradcem prošlo ještě KP Brno, které právě zahrálo s Východočeškami nejvyrovnanější utkání a o dva body 68:66 předčilo ve vzájemném duelu Strakonice. Domácí Strakonice si tak připsaly ve skupině jednu výhru, a to nad čtvrtým Ústím 81:63.

 

Nepostupující týmy se poté střetly křížem třetí se čtvrtým v osmifinále. Třetí z „áčka“ Ostrava přehrála čtvrté z „béčka“ Ústí 68:63 a Strakonice přehrály USK 51:36. Pražanky nakonec skončily na posledním osmém místě, když prohrály duel o sedmou příčku s Ústím 48:58. Nejlepší střelkyní zápasu byla se 17 body Severočeška Rigertová, USK vedly s deseti body Durdová a Petlanová.

 

Zápas o páté místo lépe vyšel Ostravě, která přehrála domácí Strakonice 60:41 a odsunula je na šestou příčku. Top střelkyní Ostravy byla se 14 body Jedličková, sekundovala jí na druhé straně s 11 body Najbrtová.

 

Postupující celky se mezitím střetly v semifinále, kde Žabiny v brněnském derby zdolaly KP 60:50 a Hradec Králové přehrál Spartu 78:63.

 

Na Sparťanky nakonec zbyla nepopulární bramborová medaile, protože prohrály duel o třetí místo s KP Brno 63:72. Zápas byl duelem dvou střelkyň, když Brňanka Hynková sice dala „jen“ 20 bodů a o dva body prohrála individuální souboj s Jenkovou ze Sparty, ale Brno vyhrálo zápas a získalo bronzové medaile.

 

Finále pak bylo jasnou záležitostí Sokola Hradec Králové, který už v poločase vedl nad Žabinami dvouciferným rozdílem, a nakonec zvítězil drtivě 82:48.

 

MVP:

Nikola Šafránková (Hradec Králové)

 

All Stars:

Kateřina Zárubová (Hradec Králové)

Veronika Vojtíková (Sparta Praha)

Dominika Hynková (KP Brno)

Zuzana Křížová (Žabiny Brno)

Adéla Junková (Strakonice)

 

Nejlepší střelkyně turnaje:

Nikola Šafránková (Hradec Králové)

 

Nejlepší střelkyně TH:

Adéla Junková (Strakonice)

 

 

V chlapeckém turnaji se ve skupině A dařilo nejvíce Snakes Ostrava, kteří ve skupině zničili dvakrát soupeře stovkou a nejméně vyhráli o osmačtyřicet bodů. Druzí skončili v „áčku“ Sršni Písek, kteří zdolali Nymburk ve vzájemném duelu o druhé místo 90:67. Nymburk přehrál jen Liberec, a to 75:57 a poslal jej bez výhry na čtvrtou příčku.

 

Skupina B nabídla výrazně vyrovnanější podívanou, když se dva týmy shodly na dvou výhrách a dva na jedné. Sokol Pražský nakonec postoupil z prvního místa, když si poradil s Děčínem i Brnem, ale podlehl Příboru. Druhé skončilo Brno, které porazilo Děčín i Příbor, ale nestačilo na Sokol Pražský. Třetí místo získal Děčín díky výhře ve vzájemném utkání s Příborem.

 

V osmifinálovém souboji nepostupujících ze skupiny přehrál Nymburk Příbor 89:49 a Liberec vydřel výhru nad Děčínem 69:65. Osmý skončil na turnaji Příbor, který jako jediný dokázal porazit šampiona Sokol Pražský, ale v turnaji jinak nezvítězil. Podlehl totiž v zápase o sedmé místo Děčínu 56:70. Pátá příčka patří Nymburku. Středočeši porazili Liberec 63:59 a odsunuli ho na šesté místo.

 

Semifinále bylo jasnou záležitostí Sokola Pražského, který porazil Sokol Písek 84:50. Druhé semifinále bylo výrazně vyrovnanější, Snakes Ostrava v něm přehráli Brno 61:54. Poražení semifinalisté si to následně rozdali o třetí příčku, kde se dařilo více Brnu. Moravané přehráli Písek 63:42 i díky patnácti bodům Šimona Jelínka. Píseckým nestačil stejný příděl od Daniela Hejla.

 

Vítězem chlapeckého MČR U14 se stal Sokol Pražský, který zvítězil po vyrovnané bitvě nad Snakes Ostrava 75:71. Pražané sice povětšinu utkání prohrávali, v prvním poločase i dvouciferným rozdílem, ale zápas otočili a nakonec po právu získali zlaté medaile.

 

Autor:
Reklama
Zkouška hejty