Elitní ženské celky české a slovenské ligy sehrají společný turnaj

Pokusy o opětovné sblížení českého a slovenského ženského basketbalu probíhají již několik let, a přestože společný projekt minulou sezónu zrušil koronavirus, všichni věří, že tentokrát přinese první ovoce. 

Zejména díky neutuchající aktivitě pánů Miloše Drgoně (prezident Slovenské basketbalové asociace SBA) a Dana Kurucze (guvernéra české ženské basketbalové ligy) se podařilo dohodnout odehrání společného turnaje, ve kterém se budou družstva obou zemí konfrontovat.

„Nejlepší týmy obou zemí budou hrát o společnou trofej! Budou to velmi kvalitní zápasy" míní Ing. Dan Kurucz, guvernér AŽLK a dodává: „Věříme, že užší spolupráce na vrcholové ženské úrovni bude přínosem basketbalu v obou zemích.“

„Mohu vám, a tedy i veřejnosti oznámit, že na základě dohody s Českou basketbalovou federací se 4. - 6. února příštího roku bude hrát pod ženskými koši společný turnaj českých a slovenských ženských družstev,“ zvěstoval našim slovenským sousedům důležitou novinku prezident Slovenské basketbalové asociace Ing. Miloš Drgoň, který považuje toto rozhodnutí za „úvodní krok k širší spolupráci“.

Dějiště únorového akce zatím není známo, ale o turnaj by mělo hrát spolu osm týmů. Čtyři nejlepší celky z Českého poháru a čtyři nejlepší družstva ze slovenské Extraligy. Detaily v souvislosti s novou nadnárodní mezinárodní soutěží se ještě budou dolaďovat, včetně názvu turnaje, který bychom chtěli propůjčit generálnímu partnerovi této mezinárodní akce. 

 

Autor:
Reklama
Česko - Bělorusko