Dvacítka nestačila na Finy a končí šestá

Česká mužská reprezentace do dvaceti let skončila na evropském šampionátu divize B na šestém místě. V posledním zápase na turnaji podlehli Češi Finům 72:87 a jejich soupeř tak obsadil pátou příčku. Nejlepším český střelcem byl se 13 body Michal Kozák.

Svěřencům Ladislava Sokolovského nevyšel vstup do zápasu a od úvodních minut mírně prohrávali. Finové si dávali výborně míč z ruky a lehce sbírali asistence, kterými si připravovali dobré střelecké pozice.

Druhá desetiminutovka byla nejlepší česká čtvrtina v zápase, když se Čechům dařila střelba a díky tvrdší obraně po troškách stahovali vedení soupeře. Nejblíže byli těsně před přestávkou na dvoubodové ztrátě 38:40, srovnat ani otočit skóre se jim ale nepodařilo.

Brzy po přestávce Finové navýšili vedení zpět k hranici deseti bodů, kde ho bez větších problémů udržovali. Češi se snažili o obrat, ale vypadalo to, že jim trochu došly síly a Finové nakonec vedli až o devatenáct bodů.

Dobrý zápas odehrál v českém dresu Michal Kozák, který nastřílel 13 bodů s velmi dobrou úspěšností, neměl však velkou podporu od spoluhráčů. Za Finsko dalo pět hráčů alespoň 9 bodů. Češi lehce ztráceli na doskoku a Finům pomohla i velmi dobrá střelba z dlouhé vzdálenosti.

Česká republika - Finsko 72:87 (14:23, 38:40, 53:65)

Kozák 13, Váňa 10, Kolář, Karlovský a Tůma po 8, Bukovjan 6, Kotásek a Nábělek po 5, Žikla 4, Štafl 3, Hartig 2, Slavík 0 – Valtonen 16, Gustavson 14, Maxhuni 13

Fauly: 20 - 15

Patrik Smažák: "Do zápasu soupeř vstoupil daleko víc koncentrovaněji a s větší touhou po vítězství. Ve druhé čtvrtině jsme dokázali vyrovnat hru a snížit skóre na rozdíl jednoho koše. V třetí čtvrtině nám soupeř odskočil na rozdíl deseti bodů a to se ukázalo, že byl rozhodující moment utkání. V závěru utkání nám došly síly a soupeř kontroloval závěr utkání. Soupeř nás předčil především na doskoku a v úspěšnosti střelby z dlouhé vzdálenosti."

Chance 3x3 Tour 24