Důležité pohárové tříchodové menu

Třemi zápasy s českou účastí pokračuje po reprezentační přestávce dění v evropských pohárech ženských ligových soutěží. Do akce tak jdou v blížícím se závěru základních skupin eurocupoví zástupci Žabiny a KP Brno, pokračování základní skupiny Euroligy čeká ZVVZ USK Praha. Brněnské týmy nastoupí doma, Pražanky cestují do Lotyšska.

Důležitý duel v Rize

Po přestávce způsobené reprezentačními duely jsou basketbalistky ZVVZ USK Praha znovu na cestách, tentokrát v lotyšské Rize vyzvou domácí TTT duelu, který by měl nastartovat vítěznou sérii směrem k vánočním svátkům. USK nemohl kvůli reprepauze navázat na skvělé domácí vystoupení proti španělské Salamance.

Lotyšský tým je v tabulce těsně za USK a má jen o bod méně. Výhra venku by tak svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové posunula směrem k top čtveřici. Po venkovním utkání navíc čeká USK trojice euroligových domácích zápasů, které by mohly znamenat další posun v tabulce.

Natália Hejková (trenérka ZVVZ USK Praha): „Čeká nás rozhodující měsíc v soutěži a teď až do Vánoc bude každý z pěti zápasů důležitý. Pokud by se nám podařilo uspět, skupina by se mohla roztrhnout a my bychom byly v té horní části. Odrazový můstek nás čeká právě teď v Rize. Zápas bude náročný v tom, že soupeř hraje doma a tam je vždy o třídu silnější. Momentálně sice nepatří mezi favority, ale je to tým, který umí všem způsobit problémy. Doufám, že se na to plně zkoncentrujeme a nebudeme mít větší problémy. Je to tým, který má širší kádr vyrovnaných hráček. Není tam žádná typická hvězda, ale o to je to složitější. Jejich síla je právě v domácím prostředí. Na druhou stranu jim zase moc nesedí agresivní obrana, takže doufám, že se právě s ní budeme prezentovat. Zdálo se mi, že se dostávají do pohody. V Brně jsme měly 33 asistencí a bylo znát, že si hráčky ten společný basket užívají a baví je. Sehrávání s Alyssou a Brionnou je zase o něco dál a věřím, že to v Rize dál prodáme.“

Duel v Lotyšsku začíná ve středu v 18 hodin a přímým přenosem ho vysílá YouTube kanál FIBA.

 

Londýňanky míří do Brna

Úspěšně navázat na víkendové působení v domácí ligové soutěži chtějí brněnské Žabiny v klíčovém eurocupovém střetnutí proti London Lions. Žabiny přehrály v sobotu večer KP Brno 71:54 a v české nejvyšší soutěži jsou stále bez porážky. Před střetnutím s posledním dalším neporaženým týmem USK Praha potřebují zdolat v duelu o druhou příčku v eurocupové skupině britské šampionky. Londýnský celek Žabiny přehrály na jeho palubovce 82:74, Britky ale pak zaskočily doma dosud neporažený belgický Castors Braine a zamotaly situaci ve skupině. Žabiny si mohou po středečním utkání zajistit postup, a to, pokud přehrají Lions a belgické Braine potvrdí roli favorita proti německému Kelternu.

Duel začíná ve středu v 18 hodin a přímým přenosem ho vysílá ČT Sport.

Michaela Vondráčková (hráčka Žabiny Brno): „Zápas s Londýnem je pro nás v dosavadní sezóně tím nejdůležitějším. Napoví totiž o naší účasti v play-off Eurocupu. Myslím, že po sobotním vyhraném derby je náš tým skvěle naladěn a zápas s Lions rozhodně jdeme vyhrát.“

Bitva KP s dalším týmem z Francie

O šanci na postup budou ve čtvrtek od 18 hodin (živě web ČT Sport) bojovat Královpolanky z Brna. V hale Vodova vyzvou přímého konkurenta o druhé místo francouzské Villeneuve, se kterým na jeho palubovce podlehly drtivě 82:42 hlavně kvůli protrápené poslední čtvrtině a velkému množství ztracených míčů. Teď však cítí šanci zabojovat o druhé místo a na své palubovce dokázaly v letech minulých potrápit hodně favoritů.

Dušan Medvecký (trenér KP Brno): „Každý se dá porazit, i Villeneuve už klopýtlo v Tarbes. My doufáme, že nás Francouzky podcení. Jsou na tom hráčsky lépe, jsou favoritem, ale slušný výsledek se s nimi dá uhrát. A kdyby se vyhrálo, tak budeme tři dny slavit." 

Michaela Stejskalová (hráčka KP Brno): „Musíme dělat méně chyb, více si vážit míče, soupeř takového kalibru každou ztrátu hned potrestá. Cesta k úspěchu? Musí nám všechno vyjít a je třeba bojovat až do konce!" 

Autor:
Reklama
Detail článku - Kooperativa