Druhé léto bez mládežnických šampionátů

Pandemie koronaviru způsobila mnoho potíží a jedním z nich je i omezení mládežnického sportu. Pociťujeme ho nejen v Česku, ale po celém světě a všiml si toho i Board FIBA Europe, který na svém dnešním zasedání rozhodl, že se stejně jako loni neuskuteční mládežnické evropské šampionáty.

Právě letní program mládežnických reprezentací byl hlavním bodem programu videokonference FIBA. Místo klasických šampionátů se letos uskuteční tzv. FIBA Youth European Challengers. V kategoriích U16, U18 a U20 mezi chlapci i dívkami se mohou reprezentační celky přihlásit do maximálně šestičlenného turnaje, který se odehraje na půdě jednoho z účastníků zřejmě systémem uzavřené bubliny. 

Výsledky turnajů však nebudou mít žádný vliv na pořadí v žebříčku FIBA a stejně tak se nebude sestupovat ani postupovat mezi divizemi. Týmy, které se odmítnou turnajů zúčastnit tak nebudou nijak penalizovány. Znovu o rok se tak posouvá možnost pořadatelství šampionátů pro rok 2022, stále zůstává tato možnost zemím, které měly pořádat turnaje v roce 2020. 

Jediným oficiálním turnajem s účastí českých reprezentačních mládežnických týmů tak zůstává světový šampionát dívek U19, který na začátku srpna uspořádá maďarský Debrecen. Češky pod vedením trenérky Romany Ptáčkové vyzvou v základní skupině Kanadu, Mali a Japonsko.

Jakmile budou známy další informace a případně konkrétní termíny „challengerů“, budeme vás na webu cz.basketball dále informovat.

Autor:
Reklama
EBW