Druhá porážka s Finy na konec

Sedmou porážkou ze sedmi duelů zakončili čeští basketbalisté do osmnácti let evropský šampionát divize A. Podruhé na turnaji padli s Finskem, tentokrát 76:81 a obsadili na turnaji poslední šestnácté místo. Příští rok si tak reprezentační výběr U18 bude muset vybojovat účast v elitní divizi postupem z divize B.

Češi s Finskem padli na závěr základní skupiny o deset bodů, teď se oba týmy setkaly už s jistotou sestupu, napětí bylo tedy o něco menší. Finský kouč poslal do hry všech dvanáct hráčů, v českém dresu se na palubovku podívala desítka borců. Málokrát na turnaji se českému týmu povedl vstup do utkání, tentokrát s Finy dokázali Češi udržet krok, a naopak hned v úvodu vedli až o osm bodů, což byl jejich největší trhák v zápase. Mírné vedení ale nedokázali dlouho udržet a v napínavé druhé čtvrtině se skóre několikrát měnilo a hrál se pohledný rychlý basketbal.

Jeden z klíčových momentů zápasu přišel v druhé polovině třetí čtvrtiny. Do té doby bylo skóre stále vyrovnané, ale za stavu 50:50 přišla série Finů 9:0, která dala zbytku zápasu směr. Češi ještě utkání nezabalili a dostali se pět minut před koncem na rozdíl dvou bodů, Finové ale odpověděli rychlými pěti body a nápor odrazili. Taková situace se v závěru stala hned několikrát, ale Finsko vždy našlo odpověď na český nápor a pohlídalo si druhou turnajovou výhru.

Na třináct bodů a osm doskoků se dostal Benjamin Koppke, deset bodů doručil čtvrtý nejlépe doskakující hráč turnaje Milan Tomáš Stráněl. Tři hráči se shodli na devíti bodech, a to Jakubové Šimonek a Zvolánek a Jan Matušík.