Drtivá druhá půle Lvic U16

Bez větších potíží zatím prochází základní skupinou evropského šampionátu Divize B v turecké Konyi české basketbalistky do šestnácti let. Svěřenkyně Richarda Fouska zdolaly po Lucembursku i Dánsko, tentokrát 61:35 a vévodí tabulce své základní skupiny. Turnaj pro ně po nedělním volnu bude pokračovat v pondělí večer od půl deváté, kdy vyzvou Bulharsko.

Nebyla to tak jasné záležitost, jako v prvním utkání na turnaji, když v první půli působil český tým nervózně, docela dost chyboval a Nizozemky se bez větších problémů držely na kontakt. Hráčky v oranžovém si pomohly dobrým vstupem do zápasu, když po necelých čtyřech minutách vedly 11:3 a český tým potřeboval oddechový čas. Mírná ztráta se pak s českým týmem táhla po většinu poločasu. V prostřední pasáži druhé čtvrtiny Lvice daly osm bodů v řadě a dostaly se do trháku 27:21, ale v poločase už bylo zase vyrovnáno a druhou půli otevřely Nizozemky přesnou trojkou. To však bylo jejich poslední vedení v zápase, Češky odpověděly sérií osmnácti bodů v řadě a nizozemský tým už jen uzavřel čtvrtinu dvěma šestkami, ale v tu chvíli už měl dvoucifernou ztrátu.

České basketbalistky nabraly energii a chuť do závěru zápasu a čtvrtá čtvrtina vypadala podobně jako ta třetí. Holanďanky se prosadily pouze jednou z pole za celou čtvrtinu, a to trojkou dvě minuty před koncem a Češky si bez problémů pohlídaly druhou výhru. Nizozemský tým spáchal 33 ztrát a Češky si navíc připsaly 26 útočných doskoků. Ve vyrovnané české sestavě znovu skórovalo a nastoupilo jedenáct hráček, každá odehrála alespoň devět minut. Jedinou dvoucifernou střelkyní byla desetibodová Anna Běláčová.

Anna Běláčová (hráčka českého týmu): „V prvním poločase se nám úplně nedařilo hrát svoji hru a byly jsme trochu nervózní, ale v druhém poločase jsme se povzbudily, začaly hrát naši rychlou a agresivní hru. Z toho plynulo pár zisků a Nizozemky už nás rychlostně nestíhaly a pak už to bylo v pohodě.“