Domácí nad síly lvů U18

První porážku si na evropském šampionátu do osmnácti let divize B připsali čeští reprezentanti. Svěřenci Torstena Loibla podlehli po dvou výhrách v severomakedonském Skopje domácímu výběru 86:94 a mírně si zkomplikovali situaci v boji o postup. Mají však vše i nadále ve svých rukou a postoupí jistě do play off, když vyhrají poslední dva zápasy ve skupině počínaje úterní bitvou s Bosnou a Hercegovinou od 11 hodin.

Souboj dvou týmů, které vyhrály své dosavadní zápasy byl slušnou pozvánkou na mládežnický basketbal. Ani jeden z týmů nedával příliš velký důraz obraně a dařilo se střelcům zejména v prvním poločase, navíc se hrál rychlý basketbal se spoustou energie. V první čtvrtině se skóre přelévalo, Makedonci vedli o pět bodů v úvodu, aby pak o čtyři krátce poté prohrávali a první desetiminutovka skončila po trojce domácích těsně před koncem vyrovnaná.

Druhá čtvrtina měla dlouho podobný průběh, a ještě po trojce Viktora Ivánka tři minuty před poločasem prohrával český tým jen o dva body, než přišel závěr 11:3 ze strany Severomakedonců a ti utekli poprvé v zápase do dvouciferného vedení. To narostlo úvodní trojkou druhé půle až na třináct bodů, ale Češi dokázali zareagovat a začali po bodu stahovat, Pomohly například slepené trojky Mikuláše Čanka s Jakubem Křišťanem. Dalších sedm českých bodů v řadě na přelomu třetí a čtvrtiny znamenalo osm minut před koncem vyrovnané skóre. Na toto srovnání ale odpověděli Makedonci sérií deseti bodů a znovu odskočili do trháku, který se i přes velkou českou snahu v závěru ukázal být klíčový.

Češi dovolili pod košem silnému soupeři sedmnáct útočných doskoků, naopak posbírali 19 ztrát a Makedonie předvedla 31 bodů z rychlých brejků. Střelecky se po mírném trápení v minulém zápase znovu chytil Čank, který nastřílel 25 bodů včetně pěti trojek, na třinácti se shodli Křišťan s Ivánkem. Severomakedonci měli lídra v také pětadvacetibodovém Nikolovi Janichikijovi.